1. W piątek rozpoczęły się wakacje! Serdecznie witamy Gości w naszej wspólnocie. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 2. Dzisiaj, po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 1730, a następnie rozpocznie się nabożeństwo eucharystyczne.
 3. Na ostatnie już w tym miesiącu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy dzisiaj o godz. 1730, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy,
  - w środę, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
  - w czwartek, uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu, szczególną modlitwą, obejmujemy Ojca Świętego Franciszka i Jego posługę. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej - tzw. „świętopietrze”. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
  - w piątek, wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Rzymskich,
  - w sobotę, przypada I Sobota Miesiąca, o godz. 1100 w kaplicy Domu Parafialnego, odbędzie się nabożeństwo 1. sobotnie, na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej AG. Natomiast po Mszy św. św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. W poniedziałek, 26. czerwca, Parafialna Akcja Katolicka, serdecznie zaprasza na godz. 1900 (po nabożeństwie czerwcowym) do Klubu Parafialnego Fides, na ostatnie przed wakacjami, spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej, poświęcone 80. rocznicy zbrodni wołyńskiej. W programie filmowa wersja spektaklu Teatru „Nie teraz - Ballada o Wołyniu”.
 6. Parafialny Zespół Caritas, zaprasza do siedziby w Domu Parafialnym, we wtorek od godz. 1600 do 1700.
 7. W przyszłą niedzielę, gościć będziemy w naszej parafii wolontariuszy z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki. Po każdej Mszy świętej będzie można zapisać się u nich do Grupy Biało-Złotej. Do udziału w niej zaproszeni są wszyscy, którzy nie mogą pójść w drogę, a chcieliby towarzyszyć pielgrzymom w duchowy sposób.
 8. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca, odbędzie się za tydzień, o godz. 1730, w kościele. Zapraszamy chętnych do wstępowania w szeregi wspólnoty różańcowej.
 9. W naszej archidiecezji zostaje powołany urząd DIAKONA STAŁEGO.Zachęcamy mężczyzn do zainteresowania się tą posługą w naszej wspólnocie parafialnej. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary przekazywane na konto parafialne na rzecz naszej parafii. Numer Konta jest podany na naszej stronie internetowej. W przyszłą niedzielę, zbiórka na tacę, przeznaczona będzie na odnowienie elewacji wieży kościelnej. Schola Gloria dziękuje za ofiary złożone na organizację wypoczynku. „Bóg zapłać”!
 11. Wzorem lat ubiegłych, z racji wakacji, nie będzie adoracji w czwartki po wieczornej Mszy św.
 12. Msze św. w lipcu oraz sierpniu w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 13. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne, będzie czynne w pn., śr., pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 14. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.
 15. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Elżbieta Piskorska, l. 79, zam. ul. Aldony.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry