1. Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy Gości w naszej wspólnocie. Życzymy im i wszystkim Parafianom, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 2. Dzisiaj, gościmy w naszej parafii Łukasza Grelewicza i wolontariuszy z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po każdej Mszy świętej będzie można zapisać się u nich do Grupy Biało-Złotej. Do udziału w niej zaproszeni są wszyscy, którzy nie mogą pójść w drogę, a chcieliby towarzyszyć pielgrzymom w duchowy sposób.
 3. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca, odbędzie się dziś po południu o godz. 1730, w kościele. Zapraszamy chętnych do wstępowania w szeregi wspólnoty różańcowej.
 4. Dzisiejsza zbiórka na tacę, przeznaczona będzie na odnowienie elewacji wieży kościelnej. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!”, za ofiary przekazywane na konto parafialne na rzecz naszej parafii. Numer Konta jest podany na naszej stronie internetowej.
 5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto św. Tomasza, Apostoła. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do bł. Bronisława Komorowskiego,
  - we wtorek, po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  - w środę, wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy, po wieczornej Mszy św., Litania oraz modlitwy do św. Stanisława BM, naszego Patrona,
  - w czwartek, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Przypada I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
  - w piątek, przypada I Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi o godz. 700 i od 1730, Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. g. 700 i 1800.
  - w sobotę, wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, po Mszy św. św. o godz. 700, zapraszamy na „Godzinki”.
 1. Rozpoczął się lipiec. W dawnej tradycji Kościoła, ten miesiąc był poświęcony czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
 2. Wzorem lat ubiegłych, z racji wakacji, nie będzie adoracji w czwartki po wieczornej Mszy św. Msze św. w lipcu oraz sierpniu, w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800.
  Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 800.
 3. Na naszej stronie internetowej, w zakładce Intencje Mszalne, można zamawiać intencje za swoich bliskich, żywych i zmarłych, są jeszcze wolne intencje na lipiec i sierpień. Można to również robić w biurze parafialnym.
 4. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne, będzie czynne w pn., śr., pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 5. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: wakacyjną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest nowy numer czasopisma biblijnego „Galilea”.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry