1. W dzisiejszą niedzielę, zapraszamy na kolejny Dzień Fatimski. Rozpocznie się o godz. 2000 Mszą św., a następnie z Figurą Matki Bożej wyruszy procesja różańcowa wokół kościoła.
 2. Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 3. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicą, zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym mogliby uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu wykorzystajmy możliwości Internetu.
 4. Dziś, zbiórka na tacę, przeznaczona jest na odnowienie elewacji naszej wieży kościelnej. Za zrozumienie i złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 5. 5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku Oliwie,
  - we wtorek, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze święte będą sprawowane w kościele w porządku niedzielnym. Tradycyjnie święto to nazywane jest Matki Bożej Zielnej i dlatego na każdej mszy św. odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół,
  - w czwartek, wspomnienie św. Jacka, prezbitera,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 6. Dnia 15. sierpnia, obchodzimy także rocznicę Bitwy Warszawskiej (Cudu nad Wisłą) i Święto Wojska Polskiego. Zapraszamy na Sumę parafialną o 1230, którą sprawować będziemy w intencji Ojczyzny.
 7. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym miesiącu - sierpniu. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną Górę. Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego, wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia abstynenckie.
 8. W związku z powodzią, która w ostatnim czasie nawiedziła Słowenię, odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Metropolita Gdański zarządził, by 15. sierpnia był obchodzony w naszej archidiecezji jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Wyrazem tego będzie specjalne wezwanie w modlitwie powszechnej w intencji ofiar kataklizmu, oraz zbiórka ofiar pieniężnych przeprowadzona do puszek po Mszach świętych. Za złożone ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać!"
 9. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 10. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Kornelia Motyka, l. 92, zam. ul. Lelewela,
  † Jadwiga Torzewska, l. 86, zam. ul. Kościuszki,
  † Anastazy Tułaza, l. 95, zam. ul. Grażyny.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry