1. W dniu dzisiejszym, 15. sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znaną w Polsce pod nazwą Matki Bożej Zielnej. Poświęcenie ziół, kwiatów i owoców na każdej Mszy św. Dzisiejsza Uroczystość jest wielkim świętem wiary, która pozwala nam, poprzez trudy i cierpienia doczesności, dostrzec ostateczny wymiar wieczności, na podobieństwo Matki Chrystusa.
 2. Dzisiaj, w Święto Wojska Polskiego, o godz. 1230 w naszym kościele parafialnym, odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
 3. W czasie lata i wakacji, serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 4. W związku z powodzią, która w ostatnim czasie nawiedziła Słowenię, odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Metropolita Gdański zarządził, by 15. sierpnia był obchodzony w naszej archidiecezji, jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Wyrazem tego będzie specjalne wezwanie w modlitwie powszechnej, w intencji ofiar kataklizmu oraz zbiórka ofiar pieniężnych przeprowadzona do puszek po Mszach świętych. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  - w czwartek, wspomnienie św. Jacka, prezbitera,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 „Godzinki”.
 6. Mija połowa miesiąca trzeźwości. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu, choć w jednym tygodniu tego miesiąca. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Tylko wówczas uda się przezwyciężyć liczne problemy oraz nałogi: narkomanię, nikotynizm, hazard, uzależnienie od Internetu, a także budować silny i rozwijający się naród. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną Górę. Na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości,  do której można wpisywać postanowienia.
 7. Dzisiaj o godz. 1400 wyruszy przed Katedry Oliwskiej pielgrzymka trzeźwościowa do Sanktuarium Maryjnego w Matemblewie, a godz. 1800 uroczysta Msza św.
 8. W najbliższą niedzielę minie pierwsza rocznica konsekracji biskupiej Ks. Piotra Przyborka, nowego biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 9. Wydział Duszpasterski Kurii informuje, że najbliższe Bierzmowanie dla dorosłych, głównie dla narzeczonych, odbędzie się w piątek, 20. września br. o godz. 1800 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Chętni, proszeni są o zgłaszanie się  do biura parafialnego.
 10. Pomódlmy się za naszą Ojczyznę i Wojsko Polskie, w rocznicę „Cudu nad Wisłą”, dziękując też Matce Bożej Zielnej za plony, wspólnie wołajmy: „Pod Twoją obronę...”

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry