1. W dzisiejszą niedzielę, mija pierwsza rocznica konsekracji biskupiej Ks. Piotra Przyborka, biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 2. Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 3. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicą, zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym mogliby uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu wykorzystajmy możliwości Internetu.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Piusa X, papieża,
  - we wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
  - w czwartek, święto św. Bartłomieja, Apostoła,
  - w sobotę, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. Trwa miesiąc dobrowolnego daru abstynencji. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu, choć w jednym miesiącu - sierpniu. Będzie to Twój bezcenny dar, złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną Górę. Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego, wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia abstynenckie, choćby na jeden tydzień.
 6. W przyszłą niedzielę, po Sumie, rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy parafian.
 7. Dnia 01. września o godz. 1800, w 84. rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej, zapraszamy na Mszę św. w intencji pomordowanych, członków Polonii Gdańskiej oraz poległych w obronie Ojczyzny, jak również, po Mszy św., do wspólnej modlitwy, przy pomniku Błogosławionego Ks. Bronisława Komorowskiego.
 8. Jeszcze do końca sierpnia - biuro parafialne będzie czynne w pn., śr., pt., od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.
 9. Wydział Duszpasterski Kurii, informuje, że najbliższe Bierzmowanie dla dorosłych, głównie dla narzeczonych, odbędzie się w środę, września br. o godz. 1800 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Chętni, proszeni są o zgłaszanie się do biura parafialnego.
 10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Medjugorie, którą organizuje parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Gdańsku Migowie. Środki transportu: samolot, a w Bośni autokar. Termin: 2-7. października 2023 r. W programie: nawiedzenie Góry Objawień, droga krzyżowa na górę Kriżevac oraz zwiedzanie Dubrownika i Mostaru. Wylot i przylot odbywać się będzie z Gdańska. Koszt: 2790 zł. Szczegóły dotyczące świadczeń i zapisów na plakacie wywieszonym w gablocie. Liczba miejsc jest ograniczona.
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry