1. W dzisiejszą niedzielę, po Sumie, rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich parafian. Dnia 31. sierpnia kończy pracę nasz organista p. Błażej Ciombor, dlatego składamy Mu podziękowania za oprawę muzyczną i śpiew w naszej parafii, na ręce małżonki p. Beaty. "Bóg zapłać!" Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i doskonaleniu talentu muzycznego.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  - we wtorek, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
  - w piątek, przypada  I Piątek Miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 700, 800 i od 1700, a o godz. 1800 zapraszamy na Mszę św., szczególnie dzieci i młodzież,
  - w sobotę, I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. Przed południem kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi. O godz. 11oo nabożeństwo I. sobotnie, w kaplicy poprowadzi wspólnota RSMU AG.
 3. W czwartek, 31. sierpnia br. o godz. 1700, w bazylice św. Brygidy w Gdańsku, sprawowana będzie Msza święta z okazji 43. rocznicy Sierpnia 1980, podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. Przed Eucharystią, o godz. 1600 nastąpi złożenie kwiatów pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.
 4. Dnia września o godz. 1800, w 84. rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej, zapraszamy na Mszę św. w intencji pomordowanych, członków Polonii Gdańskiej oraz poległych w obronie Ojczyzny, jak również, po Mszy św., do wspólnej modlitwy, przy pomniku Błogosławionego Ks. Bronisława Komorowskiego.
 5. Od 1. września powracamy do odprawiania w tygodniu Mszy św. o godz. 800.
 6. W przyszły poniedziałek, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpocznijmy ten czas z naszym najlepszym Nauczycielem Jezusem Chrystusem. Do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież codziennie, a szczególnie w I Piątek Miesiąca od godz. 1700. Na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny 2023/2024, pragniemy zaprosić wszystkie dzieci, młodzież, pedagogów, nauczycieli, wychowawców i rodziców w poniedziałek, 4. września, o godz. 800. Spotkanie dla katechetów odbędzie się 4. września o godz. 1900 w plebanii.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 , zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic. Zapraszamy nowych chętnych do wstępowania do tej grupy.
 8. Intencje mszalne na I kwartał 2024 r. przyjmować będziemy od 1. września br. w biurze parafialnym, które będzie czynne, jak przed wakacjami. Także o godz. 1700 zostanie uruchomiona zakładka „Intencje Mszalne” na stronie internetowej parafii.
 9. W tym tygodniu rozpoczęliśmy odnawianie elewacji wieży kościelnej przy pomocy podnośnika koszowego. Efekty można już oglądać. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. zbiórka tacę będzie przeznaczona na kontynuację remontu wieży kościelnej. Za ofiary i zrozumienie składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”
 10. Wydział Duszpasterski Kurii, informuje, że najbliższe Bierzmowanie dla dorosłych, głównie dla narzeczonych, odbędzie się w środę, września br. o godz. 1800 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Chętni, proszeni są o zgłaszanie się do biura parafialnego.
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 12. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Krystyna Opuchowska l. 93, zam. ul. Kościuszki,
  † Genowefa Grabowska, l. 92, zam. ul. Chrobrego.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry