1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
 2. Dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na kontynuację pomocy rodzinom w Syrii pod hasłem „Rodzina Rodzinie”. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać”.
 3. Dzisiaj na Sumie zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii, biurze parafialnym i kiosku. "Bóg zapłać".
 1. Po południu o godz. 1700 odbędzie się, wymiana tajemnic Żywego Różańca natomiast o godz. 1730 rozpoczną się Wypominki połączone z modlitwą różańcową.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w piątek, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  - w sobotę, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 3. Msza św. za zmarłych kapłanów posługującym w naszym Dekanacie zostanie odprawiona w poniedziałek 5 listopada o godz. 1900 w parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Zapraszamy.
 4. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez wspólną modlitwę i refleksji, przez najbliższy tydzień codziennie podczas Mszy św. wieczornej. Msza św. za Ojczyznę w naszej parafii zostanie odprawiona 11 listopada o godz. 1230.
 5. W naszej wspólnocie uczcimy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości składając, jako wota dziękczynne, cztery Ryngrafy Orała Białego z Wizerunkiem Matki Boskiej Królowej Polski. Przyozdobiły one boczne ołtarze naszego kościoła, Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek i ku pamięci. Więcej na ten temat znajdziemy w listopadowej „Skałce”.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na Pomoc Kościołowi
  w Potrzebie
  . W bieżącym roku dzień ten będzie obchodzony pod hasłem: „Pakistan. Przerwać Milczenie”. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać".
 7. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Zapraszamy codziennie o godz. 1730 Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Złożone ofiary przeznaczone będą na trwające ocieplanie plebanii. „Bóg zapłać”.
 8. W dniach Oktawy po ur. Wszystkich Świętych, tak ściśle ze sobą powiązanych, wspominamy tych którzy odeszli od nas i modlimy się za nich; ofiarując Komunię św., zyskiwanie odpustów i modlitwę wypominkową, prosząc Boga, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Odpusty, które można uzyskać i ofiarować za zmarłych: Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych: - odpust zupełny w dniach do 8 listopada, częściowy w inne dni; odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią pozostałe warunki: przyjmą Komunię świętą i pomodlą się według intencji Ojca Świętego.
 9. Osoby jadące na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym 2019 r. zapraszamy na spotkanie organizacyjne 7 listopada (środa) o godz. 1930 do Domu Parafialnego.
 10. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz.
  900 do 1400.
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną listopadową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można już nabywać kalendarze na rok 2019.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry