1. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 1700, zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic. Zachęcamy do tej modlitwy parafian i zapraszamy do wstępowania do tej grupy parafialnej. Dzisiaj zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży, rozpoczynających nowy rok nauki, jak również za nauczycieli, katechetów oraz rodziców. Również dzisiaj serdecznie witamy w naszej rodzinie parafialnej, nowego organistę p. Antoniego Ziober. Życzymy Mu dalszego rozwoju talentu oraz wytrwałości w posłudze muzycznej.
 2. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy odnawianie elewacji wieży kościelnej. Dzisiaj, podczas Mszy św., zbiórka na tacę przeznaczona będzie na kontynuację remontu wieży kościelnej. Za ofiary i zrozumienie składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w czwartek, przypada I Czwartek Miesiąca, po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 2000, w tym czasie będzie okazja, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania,
  - w piątek, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji Matki Boskiej Siewnej,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 4. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpocznijmy ten czas z naszym najlepszym Nauczycielem - Jezusem Chrystusem. Na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny 2023/24, pragniemy zaprosić wszystkie dzieci, młodzież, pedagogów, nauczycieli, wychowawców i rodziców, w poniedziałek, 4. września, o godz. 800. Spotkanie dla katechetów odbędzie się 4. września o godz. 1900 w plebanii.
 5. W poniedziałek, 4. września, Parafialna Akcja Katolicka zaprasza na godz. 1900 do Klubu Parafialnego „Fides” na pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej. W cyklu filmowym, obejrzymy dwa dokumenty historyczne: o Rodzinie Ulmów oraz o jednym z bohaterów Sierpnia 1980 - Andrzeju Kołodzieju.
 6. Po wakacyjnej przerwie, zapraszamy na spotkania duszpasterskich grup parafialnych, które odbywać się będą według dotychczasowego planu.
 7. Po wakacjach, rozpoczyna się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkanie we wtorki o godz. 1700 w Sali Św. Andrzeja w Domu Parafialnym. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w sobotę, 18. maja 2024 r. Rocznica, dla przyjętych w tym roku, odbędzie się w niedzielę, 26. maja 2024 r., podczas Mszy św. o godz. 1100. Kandydatów do Bierzmowania, zapraszamy w dzisiejszą niedzielę, na Mszę św. o godz. 1800, po której odbędzie się katecheza w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych uczniom z najmłodszych klas.
 9. Od 1. września powróciliśmy do odprawiania w tygodniu Mszy św. o godz. 800.
 10. Intencje mszalne na I kwartał 2024 r. przyjmujemy w biurze parafialnym, które będzie czynne, jak przed wakacjami. Także o godz. 1700 zostanie uruchomiona zakładka „Intencje Mszalne” na stronie internetowej parafii, by zdalnie zamawiać intencje mszalne. Szczegóły znajdziemy w Regulaminie.
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Zenon Pilarski, l. 89, zam. ul. Lilli Wenedy,
  † Roman Kucmer l. 43, zam. ul. Grażyny,
  † Wanda Nalepa, l. 78, zam. ul. Waryńskiego, z 1 Róży N.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry