1. W dzisiejszą niedzielę, niezwykłą postać Ks. Kazimierza Orkusza, kapłana pochodzącego z Archidiecezji Lwowskiej, ukaże Ks. Zbigniew Drzał, proboszcz parafii z Gdańska - Letnicy. Wydał on autobiografię ks. Kazimierza zatytułowaną „O Opatrzności Bożej w moim życiu - jak pokonywać kryzysy”. Publikacja stanowi cegiełkę w cenie 40 zł na rzecz budowy przedszkola przy parafii w Gdańsku Letnicy. Każdy Darczyńca otrzyma różaniec do Siedmiu Boleści NMP wraz z rozważaniami.
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Golgoty Wschodu - 84. rocznica agresji sowieckiej na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka. Dziś również przypada 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Orędzie papieża Franciszka znajdziemy na naszej stronie parafialnej.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,
  - we wtorek, wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika,
  - w środę, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasnag i Towarzyszy,
  - w czwartek, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
  - w sobotę, wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki.
 4. W poniedziałek, 18. września, Parafialna Akcja Katolicka, zaprasza serdecznie o godz. 1900 do Klubu Parafialnego FIDES, na miesięczne spotkanie formacyjne z tematem: „Rola ruchów, stowarzyszeń i Akcji Katolickiej w budowaniu Kościoła”.
 5. Po wakacyjnej przerwie, zapraszamy na spotkania duszpasterskich grup parafialnych, które odbywać się będą według dotychczasowego planu.
 6. Po wakacjach, rozpoczyna się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkanie we wtorki i środy o godz. 1700 w Sali Św. Andrzeja w Domu Parafialnym.
 7. Kandydatów do Bierzmowania spotykają się w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 1800, po której odbywa się katecheza w kościele.
 8. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2000. W tym czasie również okazja do Spowiedzi.
 9. W najbliższą sobotę, 23. września, o godz. 1430, w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku Jelitkowie, odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja obrazu „Żołnierze Wyklęci” poprzedzona nabożeństwem w ich intencji. Zapraszamy parafian.
 10. W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem: „Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać”. Papież Franciszek wystosował Orędzie na ten dzień, które możemy znaleźć na naszej stronie parafialnej.
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 12. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † Romuald Kalwarczyk, l. 90, zam. ul. Gołębia.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry