1. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem: „Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać”. Papież Franciszek wystosował Orędzie na ten dzień, które możemy przeczytać na naszej stronie parafialnej.
 2. Dzisiaj po Sumie, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do wspólnego nabożeństwa o godz. 1730. Także dziś przed kościołem, odbędzie się zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie naszej Archidiecezji. „Bóg zapłać!” za dar serca i ofiary.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w środę, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
  - w czwartek, wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  - w piątek, święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
  - w sobotę, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
 4. Od 1. października, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o 830 i 1830, w niedziele o godz. 1700. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec we wtorki i w środy o g. 1700.
 5. W poniedziałek, 25. września, Parafialna Akcja Katolicka, zaprasza serdecznie o godz. 1900 do Klubu Parafialnego „FIDES” na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej z wykładem „Historyczny stadion KS „Gedania” i inne sprawy gdańskie natury społecznej”. W spotkaniu udział weźmie również radny Miasta Gdańska p. Romuald Plewa.
 6. We wtorek, o godz. 1900 do Klubu Fides, zapraszamy panów z KSM „Semper Fidelis” na spotkanie formacyjne.
 7. Po wakacyjnej przerwie, zapraszamy na spotkania duszpasterskich grup parafialnych, które odbywać się będą według dotychczasowego planu.
 8. Już trwa przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkanie we wtorki i środy o godz. 1700 w Sali Św. Andrzeja w Domu Parafialnym.
 9. Za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 1100, odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom z klas trzecich. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 10. Kandydaci do Bierzmowania spotykają się w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 1800, po której odbywa się katecheza w kościele.
 11. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2000. W tym czasie również okazja do Spowiedzi Św.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 1630, odbędzie się wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca. Przed wymianą o godz. 1600, w kościele, odbędzie się spotkanie sprawozdawcze z Zelatorami Róż.
 13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 14. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Alicja Lopko, l. 68, zam. ul. Kraszewskiego.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry