1. W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1100, odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom klas trzecich. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami. Natomiast o godz. 1630, odbędzie się wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca. Przed wymianą o godz. 1600, w kościele, odbędzie się spotkanie sprawozdawcze z Zelatorami Róż.
 2. Dzisiaj o godz. 1700, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o g. 830 i 1830. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec we wtorki i w środy o godz. 1700.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
  - w środę, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w naszych modlitwach pamiętajmy o Papieżu Franciszku w dniu imienin,
  - w czwartek, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych do służby Bożej,
  - w piątek, I Piątek Miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 700, 800 i od 1700, - w sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. W godzinach przed południowych, kapłani odwiedzą chorych. O godz. 1100 w kaplicy modlitwa I sobotnia, prowadzona przez wspólnotę RSMU AG.
 4. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2000. W tym czasie również okazja do Spowiedzi
 5. W sobotę, 7. października br., rozpocznie się dwumiesięczna modlitwa różańcowa - „Morze Modlitwy”, VI Edycja, która zakończy się 8. grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia M. P. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i miejscowości oraz dla całej naszej Ojczyzny. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę, poprzez odmówienie codziennie jednego dziesiątka różańca przez dwa miesiące.
 6. W najbliższą sobotę przypada 89. rocznica konsekracji naszego kościoła. Naszą doroczną uroczystość będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy za budowniczych i ofiarodawców oraz duszpasterzy naszej świątyni.
 7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkanie we wtorki i środy o godz. 1700 w Sali Św. Andrzeja w Domu Parafialnym.
 8. Kandydaci do Bierzmowania spotykają sie w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 1800, po której odbywa się katecheza w kościele.
 9. Parafialny Zespół Caritas jest czynny w I i III wtorek miesiąca od godz. 16oo do 17oo.
 10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: nowy numer parafialnej „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Małgorzata Markowska, l. 36, zam. przy ul. Prusa.
  Wieczny odpoczynek…

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry