1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 89. rocznica konsekracji naszego kościoła. Miała ona miejsce dokładnie 7. października 1934 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za budowniczych i ofiarodawców oraz duszpasterzy naszej świątyni parafialnej. Dzisiaj zbiórka na tacę przeznaczona jest na odnowienie konstrukcji nośnej dzwonów oraz konserwację drewnianych żaluzji w oknach w wieży kościoła, którą zbudował w 1928 r. Ks. Bronisław Komorowski. Za ofiary i dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
 2. Dzisiaj o godz. 1700, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o godz. 830 i 1830. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec we wtorki i w środy o godz. 1700.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w środę, wspomnienie św. Jana XXIII, papieża,
  - w czwartek, wspomnienie św. Jana Beyzyma, prezbitera,
  - w piątek, wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. O godz. 2000 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 4. W poniedziałek, 9. października o godz. 1900 , Parafialna Akcja Katolicka zaprasza serdecznie na spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej. W cyklu „Ludzie i miejsca wiary film o Bł. Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim - „Prorok”.
 5. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2000. W tym czasie również okazja do Spowiedzi.
 6. W sobotę, 14. października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Składamy życzenia nauczycielom, wychowawcom i katechetom i otoczmy ich naszą modlitwą.
 7. Za tydzień, obchodzić będziemy Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia!” Naszymi modlitwami i ofiarami do puszek, będziemy wspierać zdolną, ale niezamożną młodzież. „Bóg zapłać!”
 8. W sobotę, 7. października br., rozpoczęła się dwumiesięczna modlitwa różańcowa - „Morze Modlitwy”, VI edycja, która zakończy się 8. grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i miejscowości oraz dla całej naszej Ojczyzny. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę, poprzez odmówienie codziennie jednego dziesiątka różańca przez dwa miesiące.
 9. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkanie we wtorki i środy o godz. 1700 w Sali Św. Andrzeja w Domu Parafialnym. Kandydaci do Bierzmowania spotykają sie w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 1800, po której odbywa się katecheza w kościele.
 10. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna- poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie!”. Za ofiary: „Bóg zapłać!”
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: nowy numer parafialnej „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 12. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Stanisława Krach, l. 91, zam. przy ul. Wallenroda.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry