1. W dzisiejszą niedzielę obchodzić będziemy 23. Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia!” Naszymi modlitwami i ofiarami do puszek, będziemy wspierać zdolną, ale niezamożną młodzież. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać!” Dziś obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego oraz Międzynarodowy Dzień Białej Laski.
 2.  Dzisiaj o godz. 1700, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o godz. 830 i 1830. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec we wtorki i w środy o godz. 1700.
 3. 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową,
  - we wtorek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  - w środę, święto św. Łukasza Ewangelisty - dzień modlitw za pracowników służby zdrowia,
  - w czwartek, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, Patrona „Solidarności”, Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych,
  - w piątek, wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
 4. W poniedziałek, 16. października, Parafialna Akcja Katolicka, zaprasza serdecznie po różańcu wieczornym, ok. godz. 1915 do Klubu Parafialnego „Fides” na spotkanie formacyjne z tematem dotyczącym aktualnego Synodu Biskupów w Rzymie „Rozeznawanie i towarzyszenie jako forma synodalna”.
 5. W środę, dzień swoich imienin przeżywa Ks. Łukasz Zakrzewski, a w piątek S. Jankanta Kaperczak, Pallotynka. Pamiętajmy o Solenizantach w naszych modlitwach.
 6. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2000. W tym czasie również okazja do Spowiedzi.
 7. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna- poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie!”. Za ofiary: „Bóg zapłać!”
 8. Za tydzień, w niedzielę, 22. października na wszystkich Mszach świętych, razem z nami modlić się będą siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. Siostry przeżywają w tym roku Jubileusz 100-lecia pobytu w Gdańsku. Początki ich posługi związane są z naszą parafią, gdzie prowadziły dwie ochronki oraz współpracowały z bł. ks. Komorowskim w duszpasterstwie polonijnym. Siostry podzielą się swoją historią, będą też publikacje książkowe.
 9. W sobotę, 7. października br., rozpoczęła się dwumiesięczna modlitwa różańcowa - „Morze Modlitwy”, VI Edycja, która zakończy się 8. grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i miejscowości oraz dla całej naszej Ojczyzny. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę, poprzez odmówienie codziennie jednego dziesiątka różańca przez dwa miesiące.
 10. Zebranie Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii, odbędzie się we wtorek, 24. października, o godz. 1900 w Klubie Fides.
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: nowy numer parafialnej „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Halina Napiórkowska, l. 91, zam. przy ul. Kilińskiego, † Dorota Kurowska, l. 50, zam. przy ul. Chrobrego,
  † Józef Okuszko, l. 61, zam. przy ul. Dźwigowa, † Barbara Lisek, l. 69, zam. przy ul. Nad Stawem,
  † Janina Wysokińska, l. 90, zam. przy al. Legionów, † Zofia Kiliszek, l. 55, zam. przy ul. Niemcewicza.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry