1. W dzisiejszą niedzielę, podczas Sumy, zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabyć: w zakrystii, w kiosku i w biurze parafialnym, za dowolna ofiarą, w tym roku przeznaczoną na kolejne zadanie inwestycyjno - remontowe, konserwację dachów: kościoła i plebanii. Za dar serca składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”
 2. Zebranie odnośnie wyjazdu Scholii Emmanuel do Zawoi, odbędzie się dzisiaj, po Mszy św. o godz. 1100 w kościele.
 3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1700, zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic. Zapraszamy nowych chętnych do wstępowania do tej wspólnoty. Natomiast o godz. 1730 rozpoczną się Wypominki, połączone z modlitwą różańcową.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w czwartek, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  - w piątek, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  - w sobotę, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie!”. Za ofiary złożone, przeznaczone na konserwację dachu kościoła i plebanii, składamy: „Bóg zapłać!”
 6. W sobotę, w narodowe święto, zapraszamy do wspólnej modlitwy, za umiłowaną Rzeczpospolitą w 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msza św. o godz. 900, będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.
 7. W czwartek, 9. listopada o godz. 2000 , w kościele O. Jezuitów zostanie odprawiona przez kapłanów naszego Dekanatu, Msza św. za zmarłych kapłanów, duszpasterzy z parafii Dekanatu Gdańsk Wrzeszcz. Serdecznie zapraszamy parafian.
 8. W imieniu PZ Caritas, prosimy o przynoszenie zimowej odzieży i obuwia, do siedziby Caritasu w Domu Parafialnym, w I i III wtorek miesiąca od 1600 do 1700. Można je składać również przy ołtarzu św. Antoniego. „Bóg zapłać”!
 9. Za tydzień, w naszej wspólnocie będzie obecny kleryk Michał z IV roku, jako przedstawiciel Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie. Wraz z nim, będziemy modlić się w intencji Seminarium i o nowe powołania do kapłaństwa. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę, będą przekazane na potrzeby gdańskiej uczelni, kształcącej przyszłych księży. „Bóg zapłać!” Po Mszy św. będzie można nabyć kalendarze i materiały promocyjne.
 10. W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy, Światowy Dzień Ubogich, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Kościół Prześladowany na Bliskim Wschodzie. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: nowy numer parafialnej „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 12. W kościele można jeszcze oglądnąć wystawę, przygotowaną we współpracy z IPN, o Siostrach Dominikankach, które współpracowały przed 100-laty z Bł. Ks. Bronisławem.
 13. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † Wiesław Śledziński, l. 66, zam. ul. Wallenroda.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry