1. W dzisiejszą niedzielę, w naszej wspólnocie, obecny jest kleryk Michał z IV roku - jako przedstawiciel Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie. Wraz z nim będziemy modlić się w intencji Seminarium i o nowe powołania do kapłaństwa. Ofiary złożone na tacę, przekazane będą na potrzeby gdańskiej uczelni kształcącej przyszłych księży. „Bóg zapłać!” Po Mszy św. będzie można nabyć kalendarze i materiały promocyjne.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszymi ofiarami do puszek wspierać będziemy Kościół Prześladowany na Bliskim Wschodzie. Za ofiary składamy: serdeczne „Bóg zapłać!”
 3. Dziś o godz. 1730 rozpoczną się Wypominki, połączone z modlitwą różańcową.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,
  - w czwartek, wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia,
  - w piątek, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  - w sobotę, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. Parafialna Akcja Katolicka zaprasza w najbliższym tygodniu do Klubu Parafialnego FIDES, na dwa przedsięwzięcia: w poniedziałek, 13. listopada, po nabożeństwie do Bł. Bronisława na godz. 1900 do Klubu Parafialnego FIDES, na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej z filmem dokumentalnym „Umarłych pogrzebać”, w czwartek, 16. listopada, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, po Mszy św. wieczornej, na doroczny „Wieczór Wileński”. Od poniedziałku, 13. listopada, na zewnątrz kościoła Św. Stanisława BM od strony dawnego stadionu Gedanii, będzie można obejrzeć wystawę Instytutu Pamięci Narodowej
  w Gdańsku, autorstwa historyka z IPN, Przemysława Namsołka, stałego prelegenta w naszej Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej, sporządzoną na 80. rocznicę zbrodni w Ponarach pod Wilnem.
 6. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć: w zakrystii, w kiosku i w biurze parafialnym, za dowolna ofiarę. „Bóg zapłać!”
 7. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do Sakramentu Pokuty.
 8. W przyszłą niedzielę, gościć będziemy ks. Marcina Ciesielskiego pochodzącego z naszej Archidiecezji, obecnie proboszcza dwóch parafii w Ukrainie. Wygłosi do nas słowo o trudnej sytuacji Kościoła w diecezji Łuckiej, a ofiarami po Mszy św. będzie można wesprzeć jego posługę. „Bóg zapłać!” za dar serca.
 9. W imieniu PZ Caritas, prosimy o przynoszenie zimowej odzieży i obuwia, do siedziby Caritasu w Domu Parafialnym, w I i III wtorek miesiąca od 1600 do 1700. Można je składać również przy ołtarzu św. Antoniego. „Bóg zapłać!”
 10. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: nowy numer parafialnej „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Józef Wereski, l. 89, zam. przy ul. Lelewela, z I Róży M,
  † Danuta Bąba, l. 71, zam. przy ul. Aldony, z 26 Róży N.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry