1. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św., Schola Emmanuel będzie prowadziła sprzedaż sianka na wigilijny stół oraz pierniczków. Dochód w całości dzieci pragną przeznaczyć na zorganizowanie Wigilijnej Wieczerzy dla osób bezdomnych, organizowanej przez jedną z parafii w naszej diecezji. Za wszelkie ofiary złożone składamy: „Bóg zapłać!”
 2. Dziś, zbiórka do puszek, przeznaczona będzie na Kościół na Wschodzie. „Bóg zapłać!”
 3. Na Msze św. roratnie, zapraszamy parafian, od poniedziałku do soboty o godz. 630. Na Roraty zapraszamy również dzieci i młodzież. W tym roku będą: „Roraty ze Świętym Wojciechem”.
 4. 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie NMP z Guadalupe, jako Patronki i Obrończyni życia poczętego,
  - w środę, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, dzień modlitw za ofiary stanu wojennego,
  - w czwartek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 630 zapraszamy na „Godzinki”. Dzień modlitw za ofiary Wydarzeń Grudniowych 1970 r.
 5. W poniedziałek, 11. grudnia, po wieczornym nabożeństwie, Parafialna Akcja Katolicka zaprasza serdecznie do Klubu FIDES o godz. 1900, na spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej z filmem biblijnym „Józef i Maryja”. 
 6. W imieniu PZ Caritas, prosimy o przynoszenie zimowej odzieży i obuwia, do siedziby Caritasu w Domu Parafialnym, w I i III wtorek miesiąca od 1600 do 1700. Dziś jeszcze można nabyć świece wigilijne. Tutki charytatywne, napełnione żywnością i środkami czystości, prosimy przynosić do zakrystii lub biura do 15. grudnia. „Bóg zapłać!”
 7. Wigilia dla osób samotnych oraz starszych, organizowana przez PZ Caritas, odbędzie się w Klubie “Fides”, w dzisiejszą niedzielę, po Mszy św. o 1230, na którą serdecznie zapraszamy szczególnie osoby starsze, samotne, ale nie tylko. Przy Św. Antonim jest wystawiony kosz na dary dla ubogich.
 8. Adwentowe rekolekcje parafialne, rozpoczną się 17. grudnia, w III Niedzielę Adwentu. Poprowadzi je, nasz były wikariusz, Ks. Marian Kożyczkowski. Program Adwentowych Rekolekcji, znajdziemy w grudniowej „Skałce”, na tablicach ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej. Tam też znajduje się plan wizyty duszpasterskiej. Będzie ona, jak rok temu, na zgłoszenie w biurze, zakrystii lub przez wypełnienie karty zgłoszenia, które wyłożone są w kościele. Wypełnione prosimy złożyć w zakrystii, biurze lub na tacę.
 9. Poświęcone opłatki wigilijne, można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii, w biurze i w kiosku parafialnym. Za złożone ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 10. Kapłani odwiedzą chorych, do których nie chodzą w I Soboty miesiąca, ze spowiedzią i Komunią świąteczną, w sobotę 23. grudnia w godzinach przedpołudniowych. Chorych prosimy zgłaszać do 22. grudnia, w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 11. Sakrament Chrztu świętego zostanie udzielony w Święta Bożego Narodzenia, 25. grudnia br. o godz. 1230, a nauki dla rodziców i chrzestnych odbędą się 23. grudnia o godz. 1840 w zakrystii.
 12. Od piątku, 1. grudnia br., przyjmowane są w biurze parafialnym intencje mszalne na II kwartał 2024 r. Można też je składać elektronicznie, przez zakładkę na internetowej stronie parafialnej. Przed tygodniem na olej opałowy do ogrzewania kościoła zebraliśmy 6 254 zł. Za dar serca składamy: „Bóg zapłać!”
 13. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: nowy numer parafialnej „Skałki” z programem rekolekcji adwentowych i planem kolędy - wizyty duszpasterskiej, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 14. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Waldemar Sosiński, l. 63, zam. ul. Chrobrego,
  † Alicja Stojaczyk, l. 96, zam. ul. Wyspiańskiego,
  † Marian Cichy, l. 92, zam. ul. Wallenroda.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry