1. W dzisiejszą Niedzielę Pan Jezus przypomina nam o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. Dziś o godz. 1200 Odpust Archidiecezjalny ku czci św. Wojciecha BM w Gdańsku św. Wojciechu.

2. Wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic zapraszamy dziś po południu o godz. 1700 , a następnie na nabożeństwo majowe które rozpocznie się o godz. 1730.

3. Dzisiaj o godz. 1900 zapraszamy na kolejną katechezę o liturgii z cyklu: „Najcenniejszy Skarb” pt. „Panie nie jestem godzien…”.

4. Przed nami już pojutrze uroczystości parafialne. We wtorek, 8 maja w uroczystość św. Stanisława BM o godz. 1800 zapraszamy na Sumę Odpustową ku czci naszego Św. Patrona, którą odprawi Ks. Bp Wiesław Szlachetka. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian, wspólnoty i grupy duszpasterskie. Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Trwa Nowenna do Ducha Świętego i próby ceremonii. Spowiedź dla kandydatów i świadków Bierzmowania będzie jutro o godz. 1630. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.

5. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

6. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy Nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w sobotę, wspomnienie św. św. Pankracego, męczennika, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
- w następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Trwa miesiąc maj - któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu są po wieczornej Mszy św. około godz. 1830.  W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, o g. 2030.

9. W niedziele 13 maja, przypada 101. rocznica objawień fatimskich oraz 37 rocznica zamachu na Jana Pawła II. O godz. 2000 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo, które rozpocznie się Mszą św. a następnie wyruszy procesja różańcowa wokół kościoła. Prosimy o przynoszenie świec z okapnikami, aby nie oblewać woskiem ławek i posadzki kościoła.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona jest na osuszanie fundamentów i ocieplenie kościoła. Za zrozumienie i ofiary składamy: "Bóg zapłać"

11. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich odbędzie się w niedzielę 20 maja br. podczas Mszy św. o godz. 1100. W sobotę 19 maja br. o godz. 900 Spowiedź św. dzieci I Komunii św. Natomiast o godz. 1630 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i okazja do spowiedzi dla rodziców i rodzeństwa. Prosimy również o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

12. Zachęcamy do udziału w czerwcowej pielgrzymce szlakiem sanktuariów Polski północno-zachodniej. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

13.W kiosku parafialnym polecamy: majową, „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”,  „Niedzielę”, „Różaniec”, L’Osservatore Romano”, „Naszą Arkę”. „Rycerza Niepokalanej” dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.

14. Schola Emmanuel serdecznie zaprasza do kawiarenki w Klubie „Fides” na kawę, herbatę i smaczne ciasta od godz. 900 - 1400.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry