1. Przypadł nam zaszczyt przeżywani 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Dlatego w czasie mszy świętej śpiewamy Te Deum oraz Boże coś Polskę, a przed rozpoczęciem liturgii Hymn Narodowy. Ponadto o godzinie 12.00 we wszystkich kościołach przez pięć minut będą dzwoniły dzwony oznajmiając całemu światu radość płynącą z daru wolności, którym możemy się cieszyć. Papież Franciszek skierował do nas okolicznościowe słowo.
 2. Dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W bieżącym roku dzień ten obchodzony jest pod hasłem: „Pakistan. Przerwać Milczenie”. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 3. W poniedziałek 12 listopada zapraszamy do klubu Fides o godzinie 19.00 w ramach Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej na dwa dokumentalne filmy historyczne: „Droga do Niepodległości”.
 4. Już w najbliższy piątek odbędzie się kolejny Wieczór Modlitwy Młodych. Tym razem zapraszamy do parafii św. Józefa w Gdyni-Grabówku. Początek spotkania o godz. 19.00.  Więcej informacji u księdza Łukasza i na plakatach.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
  - we wtorek: wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski,
  - w piątek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia,
  - w sobotę: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
 6. Schola Emmanuel zaprasza 24.11 dzieci na wspólne wyjście do obiektu sportowo-rekreacyjnego „JUMPCITY”. Koszt 24 zł + 5 zł na skarpetki antypoślizgowe. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Zgody do pobrania u ks. Dawida lub p. Izy, należy oddać do 17.11.
 7. Duszpasterstwo Dzieci Bożych zaprasza do wyjścia na zwiedzanie stadionu ENERGA od podszewki (między innymi zwiedzanie szatni zawodników, zwiedzanie strefy VIP). Koszt 20 zł, zbiórka – sobota 17 listopada godz. 11,45 pod Kościołem. Zgody u k. Dawida.
 8. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na wspólne wyjście na łyżwy do hali Olivia. Spotykamy się o godz. 19,00 przy kasach. Więcej informacji u ks. Łukasza.
 9. W listopadzie w szczególny sposób pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Zapraszamy na różaniec wspominkowy codziennie o 17,30.
 10. Schola Emmanuel zaprasza na smaczne ciasta, kawę i herbatę do Klubu Fides od godz. 9,00 do 14,00.
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną listopadową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L’Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „ Cuda i Łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można już nabywać kalendarze na 2019 rok.
 12. W tym tygodniu do wieczności odszedł:
  ś.p. Marek Sanner przeżył 61 l. 
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry