1. Gościmy dziś w naszej parafii Daniela Zająca, kleryka IV roku Gdańskiego Seminarium Duchownego pochodzącego z parafii Wniebowzięcia NMP w Redzie. W czasie każdej mszy możemy usłyszeć jego świadectwo wiary i wzrastania w powołaniu do kapłaństwa. Po zakończeniu Eucharystii będzie można u niego nabyć pamiątkowy kalendarz i książkę pt.: „Księża bez cenzury”.
 2. Od poniedziałku 19 listopada do czwartku 22 listopada włącznie zapraszamy do Klubu Parafialnego "Fides" na godz. 19.00 na 22 edycję Wieczorów Refleksji Religijnej i Społecznej. W poniedziałek Wieczór Apostolstwa Świeckich z tematem o Sł.B. kard. Auguście Hlondzie. We wtorek Dyskusja panelowa: "Być Polką/Polakiem" z udziałem m.in. red. Piotra Szubarczyka i ks. Łukasza Grelewicza. W środę Wieczór Społeczny z tematem "Jak zdemaskować manipulację", dotyczącą "Modelu na rzecz równego traktowania przy Urzędzie Miejskim w Gdańsku". W czwartek zaś Wieczór Teologiczny z tematem o Św. Stanisławie Kostce jako wzoru świętości i patriotyzmu. Szczegółowy program na plakatach w gablotach i na stronie internetowej.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  - w środę, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  - w czwartek, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  - w sobotę, wspomnienie św. męczenników Andzreja Dung-Lac i Towarzyszy.
 1. Katolicka Odnowa w Duchu Świętym organizuje w dniach 1–2 grudnia 2018 r. Forum Ewangelizacyjne w Hali AWF Gdańsk. Więcej informacji na tablicach ogł.
 2. Zapraszamy na mszę świętą w intencji kobiet i konferencję państwa Jacka i Jadwigi Pulikowskich, pt.: „Kobieta, Żona, Matka”. Początek 24. 11. 2018 r. o godz. 10.00 w Archikatedrze Oliwskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i u ks. Łukasza.
 3. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na wspólne wyjście na łyżwy do Hali Olivia. Spotykamy się o 19.00 przy kasach. Więcej informacji u ks. Łukasza.
 4. W listopadzie w szczególny sposób pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Zapraszamy na różaniec wypominkowy codziennie o 17.30.
 5. Wspólnota Dzieci Bożych zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 6. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną listopadową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można już nabywać kalendarze na rok 2019.
 7. Biuletyn z ogłoszeniami parafialnymi wyłożony jest pod obrazem „Jezu Ufam Tobie”.
 8. Dziś o 19.00 zapraszamy na kolejną konferencję o Duchu Świętym.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli
  ś.p. Marek Sanner, 61 l.
  ś.p. Genowefa Eljaszczuk, 97 l.
  ś.p. Janina Daniszewska-Węgrzak, 74 l.
  ś.p. Andrzej Piotr Tkaczyk, 70 l. członek 3 róży męskiej.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry