1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pamiętajmy o słowach z Pisma Świętego, że nasza Ojczyzna jest w Niebie. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania. Dzisiejsza taca, przeznaczona jest na organizację 100-lecia Archidiecezji Gdańskiej. Za ofiary składamy: „ Bóg zapłać!”
 2. Dzisiaj odbywają się uroczystości archidiecezjalne na wzgórzu św. Wojciecha.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie NMP Fatimskiej, o godz. 2000 Msza św., a następnie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej wokół kościoła,
  - we wtorek, święto św. Macieja, Apostoła,
  - w czwartek, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski,
  - w piątek, dzień imienin Ks. Abpa Seniora Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach,
  - w sobotę ,po Mszy św. o godz. 700, zapraszamy na „Godzinki”,
  - w przyszłą niedzielę, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości, odbędzie się czuwanie w kościołach stacyjnych i Msza św. w Bazylice Mariackiej. U nas w sobotę, po
  nabożeństwie majowym, czuwanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, do godz. 2000. Zapraszamy parafian.
 1. Trwa maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu, odprawiane będą po wieczornej Mszy św., około godz. 1830, w niedziele o godz. 1730.Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie o godz. 2030.
 2. Na Mszę św. dziękczynną, z okazji urodzin oraz imienin Jankanty Zofii Kaperczak, zapraszamy wspólnotę parafialną, a szczególnie Scholanki, we wtorek o godz. 1800.
 3. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 4. Uroczystość I Komunii świętej, rozpocznie się w sobotę, 18. maja br., o godz. 1100. Wcześniej, w piątek, 17. maja br., o godz. 1630 odbędzie Spowiedź przed I Komunią św. dzieci i rodziców. Biały Tydzień rozpocznie się w Niedzielę, 19. maja, Mszą św. godz. 1100. Natomiast od poniedziałku do soboty, Msze św. o godz. 1800.
 5. Msza św. dziękczynna, z okazji Złotego Jubileuszu Kapłaństwa, Ks. Kanonika Romana Łabonarskiego, zostanie odprawiona w niedzielę, 19 maja br., o godz. 1230. Do uczestnictwa zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną.
 6. Rocznica I Komunii św.,odbędzie się w niedzielę, 26. maja o godz. 1100. Spowiedź dla dzieci rocznicy w sobotę, 25. maja o godz. 900.
 7. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: parafialną majową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego. Można też nabyć Pismo Święte, dewocjonalia i książki religijne.
 8. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Sławomir Mizera, l. 81, zam. al. Legionów,
  † Danuta Oszast, l. 89, zam. ul. Lelewela.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry