1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pamiętajmy o słowach z Pisma Świętego, że nasza Ojczyzna jest w Niebie. Na nabożeństwo majowe zapraszamy po południu o godz. 1730.

2. Dzisiaj przypada 101. rocznica objawień fatimskich oraz 37. rocznica zamachu na Jana Pawła II. O godz. 2000 zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. a następnie wyruszy procesja różańcowa wokół kościoła. Prosimy o przynoszenie świec z okapnikami, aby nie oblewać woskiem ławek i posadzki kościoła.

3. Dziś zbiórka na tacę przeznaczona jest na osuszanie fundamentów i ocieplenie kościoła. Za zrozumienie i ofiary składamy: "Bóg zapłać".

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, święto św. Macieja, Apostoła,
- w środę, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski,
- w czwartek, dzień imienin ks. Abpa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Dostojnym Solenizancie,
- w sobotę, dzień święceń prezbiteratu w Archikatedrze w Oliwie,

5. Mijają dni maja - któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu są po wieczornej Mszy św. około godz. 1830.  W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 2030.

6. W poniedziałek 14 maja o godz. 1900 zapraszamy do Klubu Fides na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, podczas którego w ramach cyklu „Ludzie i miejsca wiary” zostanie wyświetlony film pt. „Zmartwychwstały”.

7. Zebranie dla rodziców i dzieci wyjeżdżających ze Scholą Emmanuel i LSO w czerwcu w Bieszczady odbędzie się w środę 16 maja o godz.1930 w kaplicy Domu Parafialnego. Prosimy o obecność oraz wpłaty zaległych należności za wyjazd.

8. W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się czuwanie modlitewne w kościołach stacyjnych. Mszą św. o godz. 1030 w kaplicy, młodzież Bierzmowana w roku 2017, podziękuje za dary Ducha Świętego w pierwszą rocznicę przyjęcia Sakramentu Ducha Świętego. Zapraszamy do udziału także rodziców i świadków.

9. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich odbędzie się w niedzielę 20 maja br. podczas Mszy św. o godz. 1100. W sobotę 19 maja br. o godz. 900 Spowiedź św. dzieci I Komunii św. Natomiast o godz. 1630 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i okazja do spowiedzi dla rodziców i rodzeństwa. Prosimy również o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

10. Zachęcamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce do Gietrzwałdu w sobotę 26.maja, z okazji Dnia Matki. Szczegóły i zapisy u ks. Dawida.

11. W dzisiejszą niedzielę kawiarenka parafialna w Klubie Fides będzie czynna od godz. 900 do 1400. Na kawę, herbatę i smaczne ciasta zaprasza serdecznie Schola Emmanuel.

12. W kiosku parafialnym polecamy: naszą parafialną Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”,  „Niedzielę”, „Różaniec”, L’Osservatore Romano”, „Naszą Arkę”. „Rycerza Niepokalanej” dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Pismo Święte, dewocjonalia, książki religijne.

13. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Leokadia Świniarska, l. 81, zam. ul. Chrobrego,
† Józef Jakóbczak, l. 89, zam. ul. Kościuszki.

 

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry