1. Trwają wakacje! Serdecznie witamy Gości w naszej wspólnocie. Życzymy im i wszystkim Parafianom, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 2. Dziś po południu, o godz. 1730, odbędzie się wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy chętnych do wstępowania do tej największej parafialnej grupy modlitewnej.
 3. W dzisiejszą niedzielę zbiórka na tacę, przeznaczona będzie na odnowienie dachów kościoła  i plebanii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!”, za ofiary przekazywane na konto parafialne na rzecz naszej parafii. Numer konta jest podany na naszej stronie internetowej.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. Dnia 8. lipca 1976 r. Papież Paweł VI, podniósł Katedrę Oliwską do godności bazyliki mniejszej (48. rocznica),
  - w czwartek, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczpospolitej Polskiej,
  - piątek, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej,
  - w sobotę, wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. Doroczny Odpust Matki Bożej Szkaplerznej w Swarzewie.
 5. Trwa lipiec. W dawnej tradycji Kościoła, ten miesiąc był poświęcony czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
 6. Parafialny Zespół Caritas, zaprasza do siedziby w Domu Parafialnym, w I i III wtorek miesiąca, od godz. 1600 do 1700. W imieniu Zespołu Caritas, prosimy o nie przynoszenie ubrań, gdyż nie ma na nie zainteresowania.
 7. W sobotę, 13. lipca o godz. 1900, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św., a następnie wyruszy procesja różańcowa z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 8. Dnia 28. lipca br., wyruszy na szlak Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Każdy, kto nie może z różnych powodów wyruszyć z pielgrzymami, zaproszony jest do pielgrzymowania duchowego, w ramach grupy Biało-Złotej. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki, a zapisy zakrystii lub w biurze parafialnym.
 9. Wzorem lat ubiegłych, z racji wakacji, nie będzie adoracji w czwartki po wieczornej eucharystii. Msze św. w lipcu oraz sierpniu, w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 10. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne, będzie czynne w pn., śr., pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 11. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: nową wakacyjną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest też Pismo Święte, dewocjonalia i książki religijne.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Dorota Matusiak, l. 54, zam. przy ul. Grażyny,
  † Andrzej Krause, l. 54, zam. przy ul. Kraszewskiego,
  † Maria Porczyńska, l. 105, zam. przy ul. Kościuszki,
  † Kazimierz Fiala, l. 64, zam. przy ul. Grażyny,
  † Mirosława (k) Bartkiewicz, l. 87, zam. przy ul. Kunickiego.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry