1. Dzisiejsza, I Niedziela Adwentu, rozpoczyna się nowy rok liturgiczny oraz okres przygotowania do Bożego Narodzenia. W nowym roku kościelnym i duszpasterskim myślą przewodnią posługi są słowa hasła: „W mocy Bożego Ducha”. Dziś zbiórka na tacę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać!”

2.W dzisiejszą niedzielę Mszy świętej o godzinie 1100 zostaną poświęcone książeczki dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.  Po  Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami. Wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic zapraszamy o godz. 1700.

3. Na Msze św. roratnie zapraszamy dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 630. Dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Od I Niedzieli Adwentu można u wolontariuszy z Caritasu nabyć świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - duże po 16 zł., małe po 6 zł. Może je także nabywać w biurze parafialnym.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
- w czwartek, wspomnienie św. Mikołaja biskupa, po Roratach o g. 1700  spotkanie św. Mikołajem z dziećmi, oraz I Czwartek Miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o powołaniach.
- w piątek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła oraz I Piątek Miesiąca, Okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 700, 800 i od 1630 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 Msza św. roratnia dla dzieci i młodzieży.
- w sobotę, uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Jest to święto patronalne młodzieży żeńskiej. W tym dniu w naszym kościele od godz. 1200Godzina Łaski”. Zapraszamy szczególnie czcicieli Matki Bożej.

 1. W przyszłą niedzielę imieniny obchodzą: ks. bp Wiesław Szlachetka i ks. Wiesław Stolc. Pamiętajmy o dostojnych solenizantach w naszych modlitwach.
 2. Członków Parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na zebranie w środę o godz. 1900 do Domu Parafialnego. Od tej niedzieli jest wystawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich. W ubiegłą niedzielę na obiady i pomoc osobom starszym zebraliśmy 1920 zł. Za ofiary i dary składamy serdeczne: ”Bóg zapłać!.
 3. Parafialny Zespół Caritas organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tutki Miłosierdzia”. Można je odebrać w zakrystii, a napełnione przynieść do 17 grudnia do zakrystii lub biura parafialnego. "Bóg zapłać" za dobroć serca. Prosimy także o przekazywanie odzieży i butów zimowych oraz zgłaszanie osób potrzebujących pomocy.

8. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii, biurze oraz  w kiosku parafialnym. „Bóg zapłać!”

 1. Adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się 16 grudnia w III Niedzielę Adwentu. Głosić je będzie ks. Wiesław Mielewczyk. Program znajdziemy w grudniowej „Skałce”, na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.
 2. Parafia nasza wraz z biurem Eid-Pol organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Polski północno-zachodniej w terminie 13-16 czerwca 2019 r. Szczegóły na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej oraz w biurze parafialnym, gdzie można się zapisać z wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł.
 3. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.

12.W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną -  grudniową „Skałkę”, znajdziemy tam program wizyty duszpasterskiej - kolędy na rok 2018/19, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże” „Małego Gościa Niedzielnego”. Są też do nabycia kalendarze papieskie na rok 2019 oraz lampiony adwentowe.

 1. Od 3 grudnia w biurze parafialnym będą przyjmowane intencje mszalne na drugi kwartał 2019 r.
 2. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Tadeusz Kobeszko, lat 67,
  † Krystyna Matusiak, lat 80.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry