1. Jezus Chrystus przychodzi do miejsc, w których żyjemy, pracujemy, modlimy się. Skracanie dystansu, szukanie człowieka to stała strategia miłości Boga.

2. Dziś oraz za tydzień w niedzielę 17 lutego, w związku z feriami zimowymi, Msze św. będą odprawiane tylko w kościele.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w czwartek, święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy ma „Godzinki”.

4. W poniedziałek, 11 lutego w święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem XXVII Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 r., zapraszamy chorych, niepełnosprawnych i osoby starsze do kościoła na Mszę św. o godz. 1000. Następnie po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych. Po uroczystości, w imieniu PZ Caritas, zapraszamy do Klubu Fides na ciasto oraz na kawę i herbatę.

5. Poszukujemy chętnych do opieki nad osobami starszymi i chorymi. Można się zgłaszać do PZ Caritas lub do ks. proboszcza.

6. W przyszłą niedzielę taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe hallu na plebanii. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać”.

7. Schola Emmanuel zaprasza dzieci na wspólny kulig z ogniskiem w Wieżycy w sobotę 23.02. br. Koszt 25 zł od dziecka. Zgody należy pobrać w zakrystii i oddać do 17.02. w podpisanej kopercie wraz z kwotą oraz numerem telefonu w celu potwierdzenie przez opiekunów wyjazdu i godziny zbiórki.

8. Stowarzyszenie Bratniej Pomocy im. Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego prosi Wspólnotę Parafialną o przekazywanie na rzecz Stowarzyszenia 1 % z podatku należnego w zeznaniach podatkowych za 2018 rok. Zgromadzone środki finansowe zostaną przeznaczone na częściowe sfinansowanie obozów letnich dla dzieci i młodzieży oraz innych  zadań statutowych Stowarzyszenia. Bądźmy hojni w dysponowaniu środkami finansowymi z budżetu państwa. Warunek konieczny, to  zamieszczenie w zeznaniu podatkowym KRS Stowarzyszenia Nr 0000047143.

9. Parafia nasza wraz z biurem Eid-Pol organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Polski północno-zachodniej w terminie 13-16 czerwca 2019 r. Szczegóły na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej oraz w biurze parafialnym, gdzie można się zapisać z wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł. Osoby, które już się zapisały prosimy o wpłatę drugiej raty.

10.W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: najnowszy numer naszej parafialnej „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.

11. Z racji ferii zimowych kawiarenka w Klubie Fides, dziś i za tydzień nie będzie czynna.

12. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Wanda Went, l. 73,
† Irena Wiśniewska, l. 94,
† Jerzy Mazurek, l. 86.

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry