1. W drugą Niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Dzisiaj zbiórka na tacę przeznaczona będzie na remont refektarza w plebanii. Natomiast przed kościołem zbiórka do puszek przeznaczona jest na misje. Za ofiary i zrozumienie składamy: "Bóg zapłać!"
3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 1900 na kolejną katechezę o Grzechu i Spowiedzi.
4. Na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 1700 . Głosi je w tym roku ks. proboszcz. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki o godz. 830 i 1830, o  godz. 1700 dzieci i młodzież.
5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- we wtorek, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
6. Rekolekcje Wielkopostne, rozpoczną się za tydzień, w III Niedzielę Wielkiego Postu. Program znajdziemy w gablotkach, w parafialnej "Skałce" i na internetowej stronie parafii. Poprowadzi je dla wszystkich stanów, ks. Mateusz Zawadzki, z parafii pw. Św. Ignacego Loyoli w Gdańsku Starych Szkotach. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji.
7. W piątek, 22 marca br., o godz. 1800  zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych z Polonii Gdańskiej  przed 79 laty w obozie koncentracyjnym Stutthof. Wśród nich był także  bł. ks. Bronisław Komorowski. Po Mszy św. zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, a następnie udamy się na pl. Komorowskiego, by tam przed pomnikiem modlić się. Po modlitwie będzie możliwość odwiedzenia Parafialnej Sali Tradycji.
8. Na katechezę o proroctwach dotyczących Jezusa zapraszamy w piątek o godz. 1900 do sali św. Cecylii w Domu Parafialnym.
9. Zapraszamy dzieci na ślizgawkę w sobotę na godz. 1200. Zgody do odebrania w zakrystii. Duszpasterstwo Dzieci Bożych zaprasza dzieci na spotkanie i warsztaty 23.03 do Klubu Fides o g. 1600
10. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.
11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego.
Za ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”
12. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę na Bałkany w terminie 18-29 września br. Program znajdziemy na stronie internetowej parafii. Zapisy w biurze parafialnym i u ks. proboszcza.  
13. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku za 2018 r. na rzecz Stowarzyszenia „Bratniej Pomocy” Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego.
14. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną marcową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są też do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł.
15. Od początku marca przyjmujemy w biurze parafialnym intencje mszalne na trzeci kwartał 2019 r. Przyjmujemy też Msze św. gregoriańskie.
16. Dziś do Klubu Fides, na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 do 1400 zaprasza Duszpasterstwo Dzieci Bożych.
17. Ostatnio odeszły do wieczności:
† Zofia Żywicka, l. 85,  
† Krystyna Grudniewska, l. 69.
Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry