1. W III Niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia.

2. W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Program znajdziemy w gablotkach, w marcowej "Skałce" i na internetowej stronie parafialnej. Poprowadzi je dla wszystkich stanów ks. Mateusz Zawadzki, z parafii pw. Św. Ignacego Loyoli w Gdańsku Starych Szkotach., którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Naszymi ofiarami na tacę podczas Mszy św. w środę podziękujemy Ks. Rekolekcjoniście za trud głoszenia rekolekcji. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać!"
3. Dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym oraz na obiady dla dzieci, które opłaca PZ Caritas. „Bóg zapłać!” Na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 1700 .
4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 700,800 i 1800 podczas których będzie możliwość złożenia przyrzeczenia duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklarację Adopcji są wyłożone na ołtarzu Jezu Ufam Tobie. W tym dniu obchodzimy 27. rocz. ustanowienia Archidiecezji Gdańskiej. Pamiętajmy o modlitwie za Archidiecezję i jej Pasterza.
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki". Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni. Przestawiamy zegarki z godz. 200 na 300.
5. We wtorek, po nauce stanowej, zapraszamy KSM „Semper Fidelis”  na spotkanie do klubu Fides.
6. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki o godz. 830 i 1830, o  godz. 1700 dzieci i młodzież.
7. Duszpasterstwo Dzieci Bożych zaprasza dzieci na spotkanie i warsztaty 30. marca do Klubu Fides o godz. 1600.
8. W przyszłą Niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do rozpoczęcia o godz. 1700 Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
9. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy za tydzień o godz. 1630 na wymianę tajemnic.
10. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.
11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Za ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”
12. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę na Bałkany w terminie 18-29 września br. Program znajdziemy na stronie internetowej parafii. Zapisy w biurze parafialnym i u ks. proboszcza.  
13. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku za 2018 r. na rzecz Stowarzyszenia „Bratniej Pomocy” Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego.
14. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną marcową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są też do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł.
15. Dziś do Klubu Fides, na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 do 1400 zaprasza Apostolat Maryjny.
16. Ostatnio odeszła do wieczności:
† Helena Kierżnowska, l. 97.   
Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry