1.Dzisiejsza Niedziela Palmowa obchodzona jest na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

Niedziela Męki Pańskiej wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień godnie i po chrześcijańsku. Niechaj nie pochłonie nas bez reszty przedświąteczna krzątanina. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w liturgii wielkotygodniowej, a szczególnie w Triduum Sacrum: w Wielki Czwartek, w W. Piątek i W. Sobotę.

2. Dziś poświęcenie palm na każdej Mszy św. a procesja z palmami rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1100. Palmy można nabyć u Scholi "Gloria" s. Jankanty przy wyjściu z kościoła.

3. W dzisiejszą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona będzie na remont korytarza wejściowego w plebanii. Za ofiary i zrozumienie składamy serdeczne: Bóg zapłać!” Natomiast o godz. 1700 rozpocznie się Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

4. Z woli Jana Pawła II Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Módlmy się w intencji ludzi młodych, by radośnie przychodzili na spotkania z Chrystusem tak, jak młodzi Izraelici, którzy witali Go z gałązkami palmowymi w Jerozolimie.

5 .PORZĄDEK LITURGICZNY WIELKIEGO TYGODNIA:

WIELKI PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – Msze św. o godz. 700, 800 i 1800. Spowiedź o tych samych godzinach. Nie odkładajmy spowiedzi na drugą połowę tygodnia, gdy będą uroczyste celebracje Triduum Paschalnego.

WIELKI CZWARTEK – 18 kwietnia - dzień ustanowienia Sakramentu EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Spowiedź rano od 700 do 900, po południu spowiedzi nie będzie. Uroczysta Msza św. WIECZERNIKOWA o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do północy. W katedrze oliwskiej o godz. 1000 Msza św. poświęcenia olejów: Chorych i Krzyżma św. używanych do Sakramentu Chorych, Chrztu św., Bierzmowania i Kapłaństwa.

WIELKI PIĄTEK – 19 kwietnia - dzień MĘKI i ŚMIERCI PANA JEZUSA. Jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy św. Obowiązuje post ścisły. Spowiedź od godz. 700 do 900 i od godz. 1600 do godz. 1730. Droga Krzyżowa o godz. 800 i 1400. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 1800. Adoracja przy Grobie Bożym do północy.

WIELKA SOBOTA – 20 kwietnia - dzień OCZEKIWANIA na ZMARTWYCHWSTANIE, oraz wspomnienie naszego CHRZTU ŚW. Spowiedź od godz.700 do godz. 900 oraz od godz. 1600 do godz. 1900. ŚWIĘCENIE POKARMÓW od godz. 1100 do godz. 1700. Przypominamy o skarbonkach Caritas, na jałmużnę postną, które przynosimy na poświęcenie pokarmów. Ceremonie WIGILII PASCHALNEJ rozpoczną się poświęceniem ognia o godz. 2000 . Prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

WIELKA NIEDZIELA - 21 kwietnia - Rezurekcja o godz. 600. Następna Msza św. o godz. 800 i dalej jak
w niedzielę. Spowiedzi w I Święto nie będzie. Również Mszy św. w kaplicy nie będzie. Na Mszy św. godz. o 1230 będzie udzielony Chrztu św. Już dziś, Drodzy Parafianie, przy wyjściu z kościoła przyjmijcie kartki z życzeniami świątecznymi.

6. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów w czasie procesji rezurekcyjnej . W Wielkim Tygodniu bardzo prosimy wszystkie osoby, które podjęły się opieki nad sztandarami oraz wszystkie inne poczty o przygotowanie sztandarów, chorągwi, baldachimu na procesję rezurekcyjną. Grupę Modlitewną, Kręgi Kościoła Domowego, LSO oraz wszystkich chętnych zapraszamy w W. Wtorek i W. Środę na godz. 1900 w celu przygotowania Ciemnicy
i Grobu Pańskiego.

7. Kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi przed świętami wielkanocnymi w Wielki Piątek w godzinach przedpołudniowych. Chorych, do których nie przychodzą w I Soboty Miesiąca, można zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii.

8. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego można składać do skarbonki przy św. Antonim. Tam też do kosza można składać trwałą żywność i środki czystości na pomoc świąteczną dla biednych. „Bóg zapłać!”

9. Zapraszamy na adorację przy Ciemnicy i przy Grobie Bożym. Godziny adoracji dzieci, młodzieży i dorosłychsą wywieszone na plakatach oraz w "Skałce". W Wielką Sobotę prosimy o czuwanie według wyznaczonych ulic, abyśmy i my, jak Apostołowie, nie spotkali się z wyrzutem Chrystusa: „Jednej godziny nie mogliście czuwać”.

10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną świąteczną „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Dziś do „Klubu Fides” na herbatę, kawę i ciasto zaprasza Schola Emmanuel. Natomiast w Niedzielę Wielkanocną kawiarnia w naszym klubie oraz kiosk parafialny będą nieczynne.

12. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Irena Górak, l. 57,
† Adam Gardocki, l. 50.
Wieczny odpoczynek...

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry