„ Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego.

Nie ma go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał.” ( Mt 28,5-6) Alleluja, Jezus żyje! Przeszedł zwycięsko przez otchłań cierpienia i upokorzenia, jakie Mu zgotowano. Zerwał wszystkie więzy, którymi próbowano Go spętać, nawet więzy śmierci. Trzeba przeżyć klęskę dobra, ruinę wszystkich marzeń, żeby zrozumieć radość, która wypełniła serca uczniów w dniu zmartwychwstania. Niech z powracającym zza grobu Panem wróci także do nas to, co najważniejsze: wiara w prawdę, którą On głosił, zapał do zadań, które On wyznacza, odwaga wobec trudności, którą tyle razy wlewa w zgnębione serca. Niech Jego paschalne zwycięstwo stanie się apostolsko widoczne w świadectwie naszego życia. Idźmy i głośmy, że Pan zmartwychwstał, zaufajmy mocy Krzyża i Zmartwychwstania, która buduje mosty nad przepaścią naszych podziałów i sporów. W tym Dniu wspaniałym wszyscy się radujmy. Alleluja! Tego wszystkiego życzą Duszpasterze naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji wielkotygodniowej oraz wielkanocnej,
by godnie przeżyć Triduum Paschalne, za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie Pańskim oraz celebrację i oprawę liturgiczną świąt Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa - składamy najserdeczniejsze: „Bóg zapłać!"

 1. Składamy podziękowania - wszystkim pocztom sztandarowym, zespołom śpiewaczym, p. organiście i LSO. Witamy Harcerzy w naszej parafii i dziękujemy za ich posługę. Zapraszamy nowych chętnych parafian do niesienia znaków religijnych naszej wiary i do chwalenia Pana muzyką i śpiewem w scholach i diakonii muzycznej.
 2. W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas, „Bóg zapłać” , za dary dla biednych i jałmużnę wielkopostną zbieraną
  do skarbonek oraz ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Jako kapłani, Wam posługujący, składamy także z serca płynące podziękowania za modlitwy i życzenia nam składane z okazji świąt Wielkiej Nocy i Wielkiego Czwartku - Dnia Ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa.
  Raz jeszcze składamy najserdeczniejsze "Bóg zapłać!". Dzisiaj Msze św. tylko w kościele.
 4. Jutro, w drugi dzień świąt wielkanocnych, porządek Mszy św. w kościele, jak w niedzielę. W kaplicy Mszy św. jutro nie będzie. Ofiary zbierane w drugie święto przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana
  Pawła II oraz na uczelnie katolickie w naszej archidiecezji. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 5. Kościół przedłuża naszą radość ze Zmartwychwstania Pańskiego na Oktawę wielkanocną. Trwajmy w łasce Bożej uczestnicząc w codziennej Eucharystii. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 1600 z Oliwy wyruszy do naszej parafii, a zarazem sanktuarium Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego, pielgrzymka kleryków GSD wraz z księżmi moderatorami. O godzinie 1800 wezmą udział
  we Mszy św. parafialnej. Następnie odwiedzą Salę Tradycji i kaplicę Bł. Bronisława. Pielgrzymka zakończy się poczęstunkiem w Klubie Fides.
 7. Za tydzień, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie o godz. 1500, do udziału w Godzinie Miłosierdzia, a na zakończenie będzie możliwość uczczenia Relikwii Świętego Jana Pawła II.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy patronalne Święto Caritas. Rozpocznie się 75 Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do podejmowania dzieł miłosierdzia i ich materialnego wspierania. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas naszej Archidiecezji. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać".
 9. Schola Emmanuel zaprasza dzieci w sobotę 4 maja na wspólne wyjście do Oliwskiego ZOO .  Koszt 20 zł. od dziecka.  Zbiórka o godz. 900 przy plebani. Zgody , które można pobrać w zakrystii należy zwrócić do piątku 3 maja br. W razie brzydkiej pogody wyjście zostanie przełożone na inny termin.
  10. W niedzielę wielkanocną Klub Fides i kiosk parafialny będą nieczynne.
  11. Ostatnio odszedł do wieczności: † Zdzisław Zachariasz, lat 59. Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry