1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest dla nas wyjątkowo radosna.

Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Dziś przeżywamy ostatni dzień Oktawy Wielkanocy, a Msze św. odprawiane są w kościele i w kaplicy według stałego porządku. Dziś po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie nabożeństwem eucharystycznym o godz. 1730. Dziś o g. 1900 kolejna katecheza o Spowiedzi.
2. Dzisiaj rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do podejmowania dzieł miłosierdzia i ich materialnego wspierania. Zapraszamy nowych wolontariuszy do wstępowania do P.Z. Caritas. W związku z zarządzeniem Metropolity Gdańskiego dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać!".
3. Zapraszamy dzisiaj z racji Niedzieli Miłosierdzia, na godz. 1500, do udziału w Godzinie Miłosierdzia, po której będzie możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II oraz św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami wraz ze spełnieniem praktyk ku czci Miłosierdzia Bożego.
4. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła,
- we wtorek, uroczystość Św. Wojciecha BM, Głównego Patrona Polski i  Archidiecezji Gdańskiej,
- w środę, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, w tym dniu modlimy się za Ludzi Pracy,
- w czwartek, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, Dzień Flagi Narodowej i Polonii oraz I Czwartek Miesiąca,  pamiętajmy o modlitwie za powołanych do służby Bożej,
- w piątek, w uroczystość N.M. Panny Królowej Polski, modlimy się za Ojczyznę w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. tylko w kościele w porządku niedzielnym. Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 1230. Dziś także przypada I Piątek Miesiąca,
- w sobotę, we wspomnienie  św. Floriana, męczennika, modlimy się za strażaków, w dniu ich Patrona, oraz I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. W godzinach przed południem kapłani odwiedzą chorych. O g. 1100 w kaplicy modlitwa I sobotnia prowadzona przez wspólnotę RSMU.
5. Jutro o godz. 1900 rozpoczyna się w kościele Nowenna przed uroczystością Bierzmowania.
6. W poniedziałek 29 kwietnia zapraszamy w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej do Klubu Parafialnego "FIDES" o godz. 1915 na prelekcję Europosłanki Pani Anny Fotygi "Polska w Unii Europejskiej: problemy-perspektywy-Acta 2".
7. KSM „Semper Fidelis” zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 1900 do Klubu Fides.
8. Przed nami maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą odprawiane po wieczornej Mszy św. około godz. 1830. W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie o godz. 2030.
9. Za tydzień, po południu o godz. 1700 , odbędzie się wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca.
10
. Przed nami uroczystości parafialne. W środę, 8 maja o godz. 1800 zapraszamy na Sumę Odpustową ku czci św. Stanisława BM, którą odprawi Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian i grupy duszpasterskie. Ks. Arcybiskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Prosimy o modlitwę w intencji  kandydatów.
11. Na spotkanie dla wyjeżdżających we wrześniu br. na pielgrzymkę na Bałkany zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek, 7 maja br., o godz. 1900 do parafii św. Jadwigi w Gdyni Karwinach.
12. W kiosku parafialnym polecamy: "Skałkę" świąteczną, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, "Nasza Arka", „Mały Gość Niedzielny”. Można też nabyć kolejny numer czasopisma biblijnego "Galilea". Jest pismo katolickie „List do Pani”.
13. Dzisiaj Apostolat Maryjny zaprasza do Klubu „Fides” na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 - 1400.
14. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Wiesław Pawełek, l. 79,
† Eugeniusz Zatorski, l. 85.

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry