1. Dzisiaj w liturgii obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. tylko w kościele w porządku niedzielnym. W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona o godz. 1230.
 2. Po południu zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 1730, a na Apel Maryjny o godz. 2030.
 3. W liturgii kościoła obchodzimy:
  - w sobotę, we wspomnienie  św. Floriana, męczennika, modlimy się za strażaków, w dniu ich Patrona, oraz I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. W godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych.
 1. O godz. 1100 w kaplicy Bł. Bronisława rozpocznie się modlitwa I sobotnia prowadzona przez wspólnotę Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej AG.
 2. Wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic zapraszamy w niedzielę 5 maja o godz. 1700 , a następnie na nabożeństwo majowe które rozpocznie się o godz. 1730.
 3. Przed nami już blisko uroczystości parafialne. W środę, 8 maja o godz. 1800 zapraszamy na Sumę Odpustową ku czci św. Stanisława BM, którą odprawi Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian i grupy duszpasterskie.
 4. Ks. Arcybiskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Okazja do Spowiedzi św. dla kandydatów i świadków będzie w poniedziałek 6 maja o godz. 1700. Prosimy parafian o modlitwę w intencji kandydatów.
 5. Trwa maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszegoZbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. około godz. 1830. W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie o godz. 2030.
 6. Na spotkanie organizacyjne wyjeżdżających we wrześniu br. na pielgrzymkę na Bałkany zapraszamy we wtorek, 7 maja br., o godz. 1900 do parafii św. Jadwigi w Gdyni Karwinach.
 7. W dniach 6-28 maja odbędzie się egzamin maturalny. Pomódlmy się o światło Ducha Świętego i rozeznanie swojej drogi życiowej dla tegorocznych maturzystów.
 8. W dzisiejszą uroczystość Klub Fides i kiosk parafialny nie będą czynne.
 9. Dziś przypada 3.rocz. śm. † Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry