1. Dzisiejsza Niedziela III Niedziela Wielkanocna - obchodzona jest jako Niedziela Biblijna.

Rozpoczyna się też Tydzień Biblijny. Szczegóły znajdziemy na tablicach ogłoszeń. W kościele wyłożone są do zabrania karteczki ze skrótacją cytatów biblijnych do osobistego czytania. Na spotkania Kręgu Biblijnego zapraszamy w czwartki o godz. 1900 do Klubu Fides.

2. Dziś w Gdańsku św. Wojciechu o godz. 1200 rozpocznie się Suma Odpustowa ku czci św. Wojciecha BM, Patrona naszej Archidiecezji. Módlmy się w intencji naszych pasterzy.

3. Wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic zapraszamy po południu,o godz. 1700 , a następnie na nabożeństwo majowe które rozpocznie się o godz. 1730.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”,
- w przyszłą niedzielę, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.

5. Przed nami już blisko uroczystości parafialne. W środę, 8 maja o godz. 1800 zapraszamy na Sumę Odpustową ku czci św. Stanisława BM, którą odprawi Abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie, których przedstawiciele będą niosły dary ofiarne.

6. Arcybiskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Okazja do Spowiedzi św. dla kandydatów i świadków będzie w poniedziałek 6 maja o godz. 1700. Prosimy parafian o  modlitwę w intencji  kandydatów.

7. Trwa maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. około godz. 1830.  W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie o godz. 2030.

8. Na spotkanie organizacyjne wyjeżdżających we wrześniu br. na pielgrzymkę na Bałkany zapraszamy we wtorek, 7 maja br., o godz. 1900 do parafii św. Jadwigi w Gdyni Karwinach.

9. Przed tygodniem na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej zebraliśmy 1676 zł. Za ofiary składamy serdeczne: "Bóg zapłać!".

10. W dniach 6-28 maja odbędzie się egzamin maturalny. Pomódlmy się o światło Ducha Świętego i rozeznanie swojej drogi życiowej dla tegorocznych maturzystów.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona jest na opłacenie wymiany instalacji wodociągowej którą wykonaliśmy w plebanii. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać!”

12. W kiosku parafialnym polecamy: parafialną "Skałkę", Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, "Nasza Arka", „Mały Gość Niedzielny”.  Można też nabyć nowe pismo katolickie „List do Pani” oraz „Galilea”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. Dzisiaj Apostolat Maryjny serdecznie zaprasza do Klubu „Fides” na kawę, herbatę i smaczne ciasto od godz. 900 - 1400.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry