1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna - obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza.

Dziś też rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Módlmy się za osoby powołane i prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. W naszej parafii gościmy kleryka Kamila z GSD, który po homilii złoży świadectwo o swoim powołaniu.
2. Po południu zapraszamy na nabożeństwo majowe które rozpocznie się o godz. 1730. Dzisiaj o godz. 1900 odbędzie się w kościele kolejna katecheza o Duchu Świętym. O godz. 2030 rozpocznie się Apel Jasnogórski.
3
. Dzisiejsza zbiórka na tacę przeznaczona jest na opłacenie wymiany instalacji wodociągowej którą wykonaliśmy w plebanii. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać!”
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, święto św. Macieja, Apostoła,
- w czwartek, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski,
- w piątek przypada dzień imienin ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia  Metropolity. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu Archidiecezji,
5. W poniedziałek 13 maja, przypada rocznica objawień fatimskich oraz 38 rocznica zamachu na Jana Pawła II. O godz. 2000 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo, które rozpocznie się Mszą św. a następnie wyruszy procesja różańcowa wokół kościoła. Prosimy o przynoszenie świec z okapnikami, aby nie oblewać woskiem ławek i posadzki kościoła.
6. Trwa maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowew tygodniu są odprawiane po wieczornej Mszy św. około godz. 1830.  W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie g. 2030.
7. W poniedziałek 13 maja zapraszamy do Klubu "Fides", po nabożeństwie majowym o godz. 1900, na spotkanie
w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej do Klubu Parafialnego "FIDES": cykl filmowy "Ludzie i miejsca wiary" - „Tradycje Maryjne”.
8
. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich odbędzie się w niedzielę 19 maja br. podczas Mszy św. o godz. 1100. W sobotę 18 maja br. o godz. 900 Spowiedź św. dzieci I Komunii św. Natomiast o godz. 1630 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i okazja do spowiedzi dla rodziców i rodzeństwa. Prosimy również o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
9. Pierwsze spotkanie dzieci Rocznicy I Komunii św. będzie w poniedziałek 20 maja, o godz. 1630 Zbiórka przed kościołem. W sobotę o 900 spowiedź dzieci. W niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o godz. 1100  odbędzie się ur. Msza św. rocznicowe.
10. W dniach od 7 - 10 czerwca par. św. Antoniego w Gdańsku Brzeźnie organizuje pielgrzymkę do Warszawy i na Lubelszczyznę. Miejsca, które zwiedzą pielgrzymi to Niepokalanów, Kazimierz Dolny, Zamość, Lublin, Warszawa, Kodeń, Chełm, Krasnobród, Radecznica, Żelazowa Wola, Brochów. Koszt wyjazdu 650 zł od osoby. Program na wywieszonych plakatach oraz na str. int. par. św. Antoniego. Zapisy u ks. Adama tel.: 660-854-379.
11. W kiosku parafialnym polecamy: parafialną "Skałkę", Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, "Nasza Arka", „Mały Gość Niedzielny”.  Można też nabyć nowe pismo katolickie „List do Pani” oraz „Galilea”.
12. Dzisiaj Schola Emmanuel serdecznie zaprasza do Klubu „Fides” na smaczne ciasta, kawę i herbatę od godz. 900 - 1400.
13. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Józefa Krzemińska - Satora, l. 88,
† Kazimiera Jackiewicz, l. 77, czł. 13 Róży,
† Waleria Górecka - Pietrzak, l. 89,
† Mirosława Jacennik, l. 68,
† Stanisława Sobieszuk, l. 91,
† Hilary Jarzębski, l. 92.  

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry