1. „Pan uczynił cuda”, to słowa antyfony na wejście,

która zaprasza nas do modlitwy dziękczynnej za widzialne znaki Jego łaski w naszym życiu. Chciejmy szerzej otworzyć oczy,
by widzieć wszystkie małe znaki dobra, których codziennie doświadczamy. Po południu zapraszamy na nabożeństwo majowe które rozpocznie się o godz. 1730. Natomiast o godz. 2030 rozpocznie się Apel Jasnogórski.
2.
W dzisiejszą V Niedzielę Wielkanocną przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 1100. Oby ich rodzice, rodzeństwo i chrzestni dawali im przykład życia wiary oraz życia sakramentalnego.
W „białym tygodniu” Msze św. dla dzieci I-Komunijnych o godz. 1800. W poniedziałek po nabożeństwie majowym odbędzie się rozdanie obrazków - pamiątek I Komunii św.
3. Składamy serdeczne podziękowania Kapłanom, S. Jankancie, P. Katechetkom, Scholii Gloria za przygotowanie i poprowadzenie dzisiejszej uroczystości oraz Rodzicom za dekoracje kwiatową naszego kościoła . Za dar serca wszystkim składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w piątek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych,
- w sobotę, mija 130 rocz. urodzin Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego. Po Mszy św. ok. godz. 1900 zapraszamy do wspólnej modlitwy przy pomniku na placu Jego Imienia.
5. Minęła połowa maja - miesiąca któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu są odprawiane po wieczornej Mszy św. około godz. 1830. W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie godz. 2030.
6. Pierwsze spotkanie dzieci Rocznicy I Komunii św. będzie w poniedziałek 20 maja, o godz. 1630 Zbiórka przed kościołem. W sobotę o 900 Spowiedź dzieci. W niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o godz. 1100  odbędzie się uroczysta Msza św. rocznicowa.
7. W poniedziałek 20 maja zapraszamy do Klubu "Fides" po nabożeństwie majowym o godz. 1900 na wykład dr. Macieja Żakiewicza w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej - "Miejsca pamięci narodowej".
8. Zebranie dla rodziców i dzieci wyjeżdżających w dn. 21-28 czerwca na wakacyjny obóz do Zawoi odbędzie się 28 maja, we wtorek, o godz. 1900 w salce Domu Parafialnego. Prosimy o obecność oraz dokonanie ostatnich wpłat.
9. W przyszłą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie nabożeństwem eucharystycznym o godz. 1730. Zapraszamy serdecznie parafian.
10. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym i na obiady dla dzieci opłacane przez PZ Caritas . Za ofiary składamy "Bóg zapłać!"
11. W kiosku parafialnym polecamy: parafialną "Skałkę", Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, "Nasza Arka", „Mały Gość Niedzielny”. Można też nabyć nowe pismo katolickie „List do Pani” oraz „Galilea”.
12. Dzisiaj Wspólnota Dzieci Bożych serdecznie zaprasza do Klubu „Fides” na smaczne ciasta, kawę i herbatę od godz. 900 - 1400.
13. Ostatnio odszedł do wieczności:
† Marian Chętnik, l. 84.

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry