1. W dzisiejszą niedzielę modlitwami obejmijmy nasze Mamy z okazji ich święta.

Po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu zapraszamy
na Nabożeństwo majowe rozpocznie się o godz. 1730, natomiast o godz. 2030 Apel Jasnogórski.
2.
Dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym i na obiady dla dzieci opłacane przez PZ Caritas . Za ofiary składamy "Bóg zapłać!"
3. W dzisiejszą V Niedzielę Wielkanocną podczas Mszy św. o godz. 1100 przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dzieci klas czwartych. Prośmy naszego Pana, aby ich rodzice, rodzeństwo i chrzestni dawali im przykład życia wiary i miłości Boga oraz życia sakramentalnego.
4. Składamy serdeczne podziękowania Kapłanom, S. Jankancie, P. Katechetkom, p. Organiście, Scholii Gloria za przygotowanie i poprowadzenie dzisiejszej uroczystości oraz Rodzicom za dekoracje kwiatową naszego kościoła. Za dar serca wszystkim składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
- w piątek, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
- w sobotę, wspomnienie św. Justyna, męczennika oraz I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. W godzinach przed południem kapłani odwiedzą chorych. O godz. 1100 w kaplicy modlitwa I sobotnia prowadzona przez wspólnotę RSMU. Wszystkim rodzicom przypominamy także o Dniu Dziecka.
- w następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
6. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych modlitwach.
7. W poniedziałek 27 maja zapraszamy do Klubu "Fides" po nabożeństwie majowym o godz. 1900 na wykład historyka z gdańskiego Instytutu Pamięci Narodowej, Przemysława Namsołka, w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej: "Henryk Chmielewski (1907 - 1970) - meandry życia wileńskiego inteligenta”.
8. Zapraszamy KSM „Semper Fidelis” na spotkanie we wtorek o godz. 1900 do Klubu Fides.
9. Zebranie przed obozowe dla rodziców, których dzieci wyjeżdżają na obóz w dn. 8-14 lipca na Mazury, odbędzie się w środę 29 maja o godz. 1900 w salce Domu Parafialnego.
10. Nabożeństwa majowe w tygodniu są odprawiane po wieczornej Mszy św. około godz. 1830.
W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie godz. 2030.
11. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca, odbędzie się w przyszłą niedzielę, o godz. 1700.
12. Za tydzień przeżywać będziemy XII Święto Dziękczynienia, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. „Bóg zapłać!”
13. W kiosku parafialnym polecamy: parafialną "Skałkę", Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, "Nasza Arka", „Mały Gość Niedzielny”. Można też nabyć nowe pismo katolickie „List do Pani” oraz „Galilea”.
14. Dzisiaj Apostolat Maryjny serdecznie zaprasza do Klubu „Fides” na smaczne ciasta, kawę i herbatę od godz. 900 - 1400.
15. Ostatnio odeszła do wieczności:
† Danuta Braszka, l. 96, z 7 Róży.

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry