1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Pamiętajmy o słowach z Pisma Świętego, że nasza Ojczyzna jest w Niebie.
2. Dziś przeżywamy XII Święto Dziękczynienia, Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
3. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca, odbędzie się dziś po południu, o godz. 1700. Na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy o godz. 1730.
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
- w środę, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
- w czwartek, I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych, prośmy też o nowe powołania do służby Bożej,
- w piątek, I Piątek Miesiąca, okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 700, 800 i od 1630 równocześnie trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 1700. Msza św. dla dzieci i młodzieży.
- w sobotę, wspomnienie św. Jadwigi Królowej, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
5. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. 1830 ,  a w niedziele o. 1730.
6. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Mszą św. o godz. 1030 w kaplicy, młodzież Bierzmowana w roku 2018, podziękuje za dary Ducha Świętego w pierwszą rocznicę przyjęcia Sakramentu Ducha Świętego. Zapraszamy do udziału także rodziców i świadków.
7. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o 930, 1200 i 1800 oprawę muzyczną zapewni Schola Emmanuel. Po Mszach św. Dzieci i młodzież, będą prowadzić zbiórkę do puszek na wakacyjny wyjazd scholii, LSO oraz innych dzieci z parafii, które w tym roku pojadą do Zawoi z Ks. Dawidem i p. Izą w liczbie ok 40 osób. Za wszelkie ofiary dziękujemy.  Ze  względu na zbliżającą się Niedzielę Zesłania Ducha Świętego będzie można jeszcze nabyć płytę, którą Schola nagrała pod koniec zeszłego roku z pieśniami do Ducha Świętego.  Płyta też opatrzona jest tekstami Słowa Bożego, czytanymi przez Ks. Dawida . Koszt 20 zł.
8. Przed tygodniem na pomoc osobom starszym i na obiady dla dzieci opłacane przez PZ Caritas zebraliśmy 1832 zł. Za ofiary składamy "Bóg zapłać!"
9. Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie modernizację nagłośnienia Firmy „Rduch” w naszym kościele. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłac!”
10. W biurze parafialnym od 3 czerwca przyjmujemy intencje mszalne na IV kwartał 2019 r. Przyjmujemy również Msze św. gregoriańskie.
11. Od niedzieli 23 czerwca nie będzie Mszy św. w kaplicy z racji wakacji.
12. W kiosku parafialnym polecamy: nową, parafialną "Skałkę", Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, "Nasza Arka", „Mały Gość Niedzielny”. Można też nabyć nowe pismo katolickie „List do Pani” oraz „Galilea”.
13. Dzisiaj Apostolat Maryjny serdecznie zaprasza do Klubu „Fides” na smaczne ciasta, kawęi herbatę od godz. 900 - 1400.
14. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Romana Buczyńska, l. 69,
† Bronisława Turulska, l. 94, z 4 Róży,
† Józef Wiśniewski, l. 71.

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry