1. Kościół uroczyście wspomina dziś i na nowo przeżywa niezwykłe wydarzenie Pięćdziesiątnicy, która wyznacza początek jego powszechnej misji ewangelizacji. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzona była już w czasach apostolskich. Uczcijmy Boga za wszelkie otrzymane dobrodziejstwa. Mszą św. o godz. 1030 w kaplicy młodzież Bierzmowana w 2018 roku podziękuje za dary Ducha Świętego w pierwszą rocznicę przyjęcia Sakramentu Ducha Świętego.
 2. W dzisiejszą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona będzie na rozpoczętą modernizację nagłośnienia Firmy „Rduch” w naszym kościele. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać!”
 3. Dziś na Mszach św. o 930, 1200 i 1800 oprawę muzyczną zapewni Schola Emmanuel. Po Mszach św. dzieci i młodzież, będą prowadzić zbiórkę do puszek na wakacyjny wyjazd scholii, LSO oraz innych dzieci z parafii, które w tym roku pojadą do Zawoi z Ks. Dawidem i p. Izą w liczbie 40 osób. Za wszelkie ofiary „Bóg zapłać”.  W dzisiejszą uroczystość będzie można jeszcze nabyć płytę, którą Schola nagrała pod koniec zeszłego roku z pieśniami do Ducha Świętego.  Płyta też opatrzona jest tekstami Słowa Bożego, czytanymi przez Ks. Dawida. Koszt 20 zł.
 4. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830 , a w niedziele o g. 1730.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła,
  - we wtorek, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła,- w środę, wspomnienie bł. Męczenników, Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, kmdr. ppor. Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, Alicji Kotowskiej, zakonnicy i Towarzyszy,
  - w czwartek, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  - w piątek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.W poniedziałek 10 czerwca zapraszamy do Klubu "Fides" po nabożeństwie czerwcowym ok. godz. 1900 na spotkanie w ramach cyklu filmowego "Ludzie i miejsca wiary" Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej: "Sprawa Chrystusa".
 1. Na Nabożeństwo fatimskie zapraszamy w czwartek, 13 czerwca, rozpocznie się Mszą św. o godz. 2000
 2. W minioną niedzielę na Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy 1180 zł. „Bóg zapłać!”
 3. Zebranie organizacyjne w sprawie budowy ołtarzy i dekoracji na Boże Ciało odbędzie się we wtorek11 czerwca o godz. 1900 w sali św. Cecylii w Domu Parafialnym. Zapraszamy również Braci z KSM "Semper Fidelis" oraz wszystkich pragnących się włączyć w to dzieło, szczególnie rodziców - ojców dzieci I Komunii św. Prosimy również o dekorację okien i trasy na czas procesji.
 4. Walne Zebranie Stowarzyszenia Bratniej Pomocy im. Bł. Ks. Bronisława odbędzie się we wtorek,18 czerwca o godz. 1900 w Sali św. Cecylii. Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia.
 5. 11. Jak można było zauważyć podczas Triduum Paschalnego oraz Mszy Świętej odpustowej 8 maja przy naszej parafii zaczęli działać Harcerze. Pochodzą oni z 91 Gdańskiej Drużyny Harcerzy "Bractwo" im. Jana Bytnara "Rudego". W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św. będą kwestowali na swój wyjazd, na miesięczny obóz letni oraz będą opowiadali o swojej działalności. Serdecznie zapraszamy.
 6. Od niedzieli 23 czerwca nie będzie Mszy św. w kaplicy z racji wakacji.

  13.W dzisiejszą niedzielę kawiarenka parafialna w Klubie Fides będzie czynna od godz. 900 do 1400. Na kawę, herbatę i smaczne ciasta zaprasza serdecznie Schola Emmanuel.

 1. W kiosku parafialnym polecamy: naszą parafialną Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Różaniec”, L’Osservatore Romano”, „Naszą Arkę”. „Rycerza Niepokalanej” dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. „Galilea”  oraz Pismo Święte. Można nabyć symbole na Boże Ciało.
 2. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Aleksandra Szpankowska, l. 94.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry