1. Kościół w Niedzielę dzisiejszą w sposób szczególny przyjmuje objawienie Syna Bożego i świadectwo Ducha Prawdy,

uwielbiając Boga Jedynego, który jest Trójcą: Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Módlmy się często słowami: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…” Zapraszamy na ostatnią katechezę o Grzechu i Spowiedzi dzisiaj o godz. 1900.

2. Dekretem Ks. Abp Metropolity Gdańskiego, z dniem 18 czerwca br. ks. Dawid Szabowski, został mianowany: Kapelanem Ks. Bpa Wiesława Szlachetki oraz Dyr. Ekonomicznym GSD w Oliwie. Gratulujemy! Dziękując za posługę duszpasterską Ks. Dawidowi życzymy wielu łask i sił na nowych stanowiskach. Pożegnanie kapłana odbędzie się w środę podczas Mszy św. o godz. 1800.
3. Jak można było zauważyć podczas Triduum Paschalnego oraz Mszy Świętej odpustowej 8 maja przy naszej parafii zaczęli działać Harcerze. Pochodzą oni z 91 Gdańskiej Drużyny Harcerzy "Bractwo" im. Jana Bytnara "Rudego". Dzisiaj, po wszystkich Mszach św. będą kwestowali na swój obóz letni oraz będą opowiadali o swojej działalności. Zapraszamy.
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, wspomnienie św. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,
- w piątek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
5. W poniedziałek 17 czerwca Parafialna Akcja Katolicka serdecznie zaprasza swoich członków i sympatyków oraz wszystkich zainteresowanych do Klubu "Fides" po nabożeństwie czerwcowym o g. 1900 na spotkanie formacyjne z tematem: "Duch Święty źródłem wielkoduszności i łaskawości w relacjach społecznych".
6. Walne Zebranie Stowarzyszenia Bratniej Pomocy im. Bł. Ks. Bronisława odbędzie się we wtorek,18 czerwca o godz. 1900 w Sali św. Cecylii. Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia.
7. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na zakończenie roku szkolnego będą odprawione w środę 19 czerwca: Dla Zespołu Szkół Hotelarskich i Gastronomicznych, dla młodzieży szkół średnich oraz X LO i Gimnazjum nr 25 o godz. 800.  Dzieci ze Szkoły  Podstawowej nr 49 zapraszamy na Mszę św. o godz. 900. Dla szkół Magellanum  w kaplicy o godz. 900.   Dla Szkoły Podstawowej nr 24 Msza św. we wtorek 18 czerwca o godz. 1100.  Zapraszamy serdecznie, by podziękować za otrzymane dary i łaski oraz prosić o bł. Boże na czas wakacji.
8. W czwartek przypada ur. Bożego Ciała. Msze św. o godz. 630, 800, 900, 1230 i 1800.  Mszy św. w kaplicy nie będzie. Tradycyjna procesja Bożego Ciała, która wyruszy po Mszy św. o godz. 900 ulicami: Chrobrego, Kościuszki, Pestalozziego, pl. Wybickiego. Ołtarze będą ustawione jak w ubiegłych latach. Przy składaniu ołtarzy: I - prosimy o Pomoc Apostolat Maryjny, PZ Caritas i Akcję Katolicka; II - Kręgi Kościoła Domowego, Żywy Różaniec i Harcerzy; III - Szafarzy, RSM Ukrzyżowanej. Przy IV ołtarzu będzie odprawiona Msza św. O pomoc prosimy KSM „Semper Fidelis”, Szafarzy Komunii św. Żywy Różaniec. Spotkanie w Boże Ciało przy kościele o godz. 600 , skąd zabrane zostaną tła ołtarzy i brzóski. Już dziś prosimy także o dekorację domów na trasie procesji oraz o kwiaty do ołtarzy. Prosimy poczty sztandarowe, niosących znaki religijne o przygotowanie sztandarów i chorągwi we wtorek i środę po wieczornym nabożeństwie. Próba sypania kwiatów w poniedziałek i we wtorek o godz. 1800, zbiórka przed kościołem. Prosimy o płatki kwiatów do sypania w czasie procesji. Dzieci I Komunii św. oraz Rocznicy - prosimy o przyjście w czwartek w strojach komunijnych o godz. 940 , zbiórka przed kościołem. Zapraszamy mężczyzn do pomocy w wynoszeniu  i  transporcie podestów ołtarzowych na procesję Bożego Ciała - we wtorek na g. 1030
i środę o godz. 1600.  Prosimy także o usunięcie aut z trasy procesji. Bóg zapłać!
9. Zapraszamy całą asystę liturgiczną oraz wspólnotę parafialną do udziału  w procesji w Oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie eucharystycznym o godz. 1830.
10. Od niedzieli 23  czerwca  nie będzie Mszy św. w kaplicy z racji wakacji.
11. Kawiarenka parafialna w Klubie Fides będzie czynna od godz. 900 do 1400. Na kawę, herbatę i smaczne ciasta zaprasza serdecznie Duszpasterstwo Dzieci Bożych.
12. W kiosku parafialnym polecamy: naszą parafialną Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”,  „Niedzielę”, „Różaniec”, L’Osservatore Romano”, „Naszą Arkę”. „Rycerza Niepokalanej” dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. „Galilea”  oraz Pismo Święte. Można nabyć symbole na Boże Ciało. Od niedzieli,
 30 czerwca br., kiosk parafialny i Klub Fides będą nieczynne. Prasę będzie można nabywać w zakrystii.
13. Ostatnio odeszła do wieczności:
 † Janina Szczucka, l. 93, Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry