1.W dzisiejszą uroczystość Bożego Ciała

Msze św. dzisiaj o godz. 630, 800, 900, 1230 i 1800. Mszy św. w kaplicy dzisiaj nie będzie. Procesja eucharystyczna wyruszy po Mszy św. o godz. 900. Prosimy o modlitewny udział w procesi śpiew na przemian z orkiestrą dętą. Tradycyjnie w czasie procesji będzie Msza św. przy IV ołtarzu na placu Wybickiego.
2. Składamy serdeczne podziękowania staropolskim „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie oraz wzięli udział w uroczystej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii.
3. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy popołudniu o godz. 1730.
4. Katolickie grupy ewangelizacyjne organizują Koncert Uwielbienia pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” na boisku OSiR w Gdańsku Chełmie przy ulicy Witosa, w dzisiejszą uroczystość Bożego Ciała, rozpoczęcie o godz. 1700. Zapraszamy dzieci i młodzież, a szczególnie tegorocznych Bierzmowanych. Będzie to okazja do publicznego zaświadczenia o swojej wierze.
5. W ramach „oktawy” Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 (piątek i sobotę), po której będzie nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja po nabożeństwie o godz. 1730. Do udziału zapraszamy dzieci I Komunii św., Rocznicy, dziewczynki sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i asystę liturgiczną oraz parafian.
6. Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej dnia 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
7. W liturgii Kościoła obchodzimy:
- w piątek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”
8. Od niedzieli 23 czerwca nie będzie Mszy św. w kaplicy z racji wakacji.
9. Uroczystość I Komunii św. w przyszłym roku odbędzie się w niedzielę, 17 maja,  podczas Mszy św. o godz. 1100.
10. W dniu dzisiejszym klub "Fides" i kiosk parafialny będą nieczynne.
11
. Od 30 czerwca br., kiosk parafialny i Klub Fides będą nieczynne. Prasę katolicką będzie można nabywać w zakrystii.
12. Ostatnio odszedł do wieczności:
† Sylwester Glapiak, lat 93, z VI Róży. Msza św. pogrzebowa jutro o g. 1115 Pogrzeb na cmentarzu w Pruszczu Gdańskim.

Wieczny odpoczynek....

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry