1. W środę rozpoczęły się wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości.

Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
- w czwartek, wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy oraz zakończenie obchodów ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się błogosławieństwo wianków, które będzie można nabyć u Scholii Gloria,
- w piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. O godz. 1800 w kościele OO. Jezuitów rozpocznie się procesja eucharystyczna do Kolegiaty Najświętszego Serca Jezusowego, a następnie Suma Odpustowa.  Do udziału w procesji wynagradzającej za grzechy zapraszamy wszystkich parafian. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- w sobotę, uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą  obejmujemy Ojca Świętego Franciszka i Jego posługę. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej - tzw. "świętopietrze". Za ofiary składamy: "Bóg zapłać!". Po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
3
. W ramach „oktawy” Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 po której będzie nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła. Do udziału zapraszamy dzieci I Komunii św., Rocznicy, dziewczynki sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i asystę liturgiczną oraz parafian.
4. W ostatnim tygodniu czerwca zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. 1830.
5. W poniedziałek 24 czerwca Parafialna Akcja Katolicka serdecznie zaprasza do Klubu "Fides" po nabożeństwie czerwcowym o godz. 1900 na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, cykl filmowy: "Ludzie i miejsca wiary": tytuł: "Piotr - odkupienie".
6. Braci z KSM „Semper Fidelis” zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 1900 do Fidesu.
7. Za tydzień po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730.
8. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich wyjeżdżających w Bieszczady z ks. Łukaszem odbędzie się 30.06. br. o godzinie 1930 w sali św. Cecylii. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy na to spotkanie także osoby, które chciałyby się dopisać.
9. Uroczystość I Komunii św. w przyszłym roku odbędzie się w niedzielę, 17 maja,  podczas Mszy św. o godz. 1100.
10. PZ Caritas prosi o nie przynoszenie odzieży oraz innych rzeczy w czasie wakacji.
11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcowy numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Od niedzieli 30 czerwca przez czas wakacji kiosk będzie nieczynny, a prasę katolicką będzie można nabywać w zakrystii.
12. Apostolat Maryjny zaprasza do Klubu Fides na kawę, herbatę oraz smaczne ciasta od godz. 900 do 1400. W wakacje kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.
13. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.
14. Ostatnio odeszła do wieczności:
† Halina Mamczur, l. 94, z 6 Róży.

Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry