1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości.

Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
2. W dzisiejszą niedzielę, po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730. Zapraszamy parafian.
3. Jutro rozpoczyna się lipiec. W dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. modlitwy do bł. ks. Bronisława Komorowskiego,
- we wtorek, po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania intencji modlitewnych,
- w środę, święto św. Tomasza, Apostoła, po wieczornej Mszy św. Litania oraz modlitwy do św. Stanisława BM, naszego Patrona.
- w czwartek, przeżywamy I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
- w piątek, wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy oraz I Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi o godz. 700, 800  i od 1730 Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. g. 700 i 1800.
- w sobotę, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy oraz I Sobota Miesiąca, a po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
5
. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich wyjeżdżających w Bieszczady z ks. Łukaszem odbędzie się dzisiaj o godzinie 1930 w sali św. Cecylii. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy na to spotkanie także osoby, które chciałyby się dopisać.
6. Dnia 28. lipca br.  rusza na szlak XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Każdy, kto nie może z różnych powodów wyruszyć z pielgrzymami zaproszony jest do pielgrzymowania duchowego w ramach grupy Biało-Złotej. Więcej informacji i zapisy w niedzielę 07. lipca br.
7. W sobotę 6 lipca, jak w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca, o godz. 1100 w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się nabożeństwo 1. sobotnie na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.
8. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca odbędzie się za tydzień o godz. 1730 . Zapraszamy chętnych do wstępowania w szeregi wspólnoty różańcowej.
9. Parafialny Zespół Caritas prosi o nie przynoszenie odzieży oraz innych rzeczy w czasie wakacji.
10. W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego.
11. W wakacje kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.
12. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.
13. Ostatnio odeszły do wieczności:
† Zdzisława Czerska, l. 88,
† Jadwiga Langrzyk, l. 90.

         Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry