1. Do naszej parafii został skierowany nowy kapłan - ks. Wojciech Szornak,

który rozpoczął posługę duszpasterską od 1 lipca br. Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie parafialnej i życzmy obfitości łask Bożych w życiu kapłańskim oraz w posłudze duszpasterskiej!
2. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 1730 . Zapraszamy chętnych do wstępowania w szeregi wspólnoty różańcowej.
3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
4. Dnia 28. lipca br.  rusza na szlak XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Każdy, kto nie może z różnych powodów wyruszyć z pielgrzymami zaproszony jest do pielgrzymowania duchowego w ramach grupy Biało-Złotej. Więcej informacji usłyszymy dzisiaj od ks. Łukasza, kierownika pielgrzymki, a zapisy zakrystii lub w biurze parafialnym.
5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek, wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera,
- w czwartek, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
- w piątek, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
- w sobotę, wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
6. W sobotę o godz. 2000 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. a następnie wyruszy procesja różańcowa z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Naszą modlitwę zakończy Apel Maryjny. Prosimy o przynoszenie świec z okapnikami, aby chronić ławki i obicia oraz nie zalewać woskiem posadzki. „Bóg zapłać!”
7. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona jest na dalszą termoizolację kościoła i plebanii. Za ofiary i zrozumienie składamy: „Bóg zapłać!"
8. Parafialny Zespół Caritas prosi o nie przynoszenie odzieży oraz innych rzeczy w czasie wakacji.
9. W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
10. W wakacje kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.
11. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.
12. Ostatnio odeszła do wieczności:
† Bronisława Klimaszewska, l. 94, z 26 Róży.

Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry