1. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do głębszego zastanowienia się nad jakością naszego życia

, a szczególnie słuchania naszego Boga. Pan Jezus chce nam dawać światło zawsze, a szczególnie kiedy zbłądzimy. On pragnie, byśmy z godnością przeżywali każdy dzień, spotkanie z drugim człowiekiem, różne wydarzenia, których stajemy się uczestnikami.
2. Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
3. Dzisiaj zbiórka na tacę przeznaczona jest na dalszą termoizolację kościoła i plebani. Za ofiary i zrozumienie składamy: "Bóg zapłać!"
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
- we wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
5
. W dniach 20 -21 lipca br. odbywa się doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie. Zapraszamy parafian do udziału.
6. Dnia 28. lipca br.  rusza na szlak XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Każdy, kto nie możez różnych powodów wyruszyć z pielgrzymami zaproszony jest do pielgrzymowania duchowego w ramach grupy Biało-Złotej. Więcej informacji usłyszymy dzisiaj od ks. Łukasza, kierownika pielgrzymki, a zapisy zakrystii lub w biurze parafialnym.
7. Parafialny Zespół Caritas prosi o nie przynoszenie odzieży oraz innych rzeczy w okresie wakacji.
8. W okresie wakacyjnym prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedziele, ze względu na urlopy kapłańskie. Spowiadamy w dni powszednie o godz. 700, 800 i 1800.
9. W wakacje kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.
10. W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego.
11. W czasie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne czynne jestw pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry