1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła,

w którym by mogli uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu wykorzystajmy możliwości Internetu.
2. Dzisiaj po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730.
3. Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii
4. Dziś wyrusza na szlak XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Każdy, kto nie może z różnych powodów wędrować z pielgrzymami zaproszony jest do pielgrzymowania duchowego w ramach grupy Biało-Złotej. Zapisy zakrystii lub w biurze parafialnym. Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów.
5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, wspomnienie św. Marty,
- w środę, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
- w czwartek, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła oraz I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych i prośmy o nowe powołania do służby Bożej,
- w piątek, obchodzimy I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 700, 800 i od godz. 1730. W tym dniu przypada również Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego w 75. rocznicę wybuchu.
- w sobotę, przypada I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
6. W sobotę 3 sierpnia, jak w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca, o godz. 1100 w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się nabożeństwo 1. Sobotnie na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.
7. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy za tydzień o godz. 1730 na wymianę tajemnic.
8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd wakacyjny w góry Scholii „Gloria”. Za ofiary składam: „Bóg zapłać”.
9. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym miesiącu sierpniu. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną Górę. Od dziś na ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiona jest Parafialnej Księgi Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie.
10. W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego.
11. Ostatnio odeszły do wieczności:
† Elżbieta Słonimska, l. 90,
† Krystyna Pietraszczyk, l. 96,
Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry