1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym by mogli uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej.

W tym celu wykorzystajmy możliwości Internetu.
2. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona jest na wyjazd wakacyjny w góry Scholii „Gloria”. Za ofiary składam: „Bóg zapłać”.
3. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy dzisiaj o godz. 1730 na wymianę tajemnic.
4. W czasie lata i wakacji serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
Nie zapominajmy jednak o modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, święto Przemienienia Pańskiego,
- w czwartek, wspomnienie św. Dominika, prezbitera,
- w piątek, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy Patronki Europy,
- w sobotę, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
6. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki i Królowej.
7. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym miesiącu sierpniu. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną Górę. Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiona jest Parafialnej Księgi Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie
8. Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie na prace przy termoizolacji kościoła i plebanii. Za ofiary i zrozumienie składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
9. W przyszły wtorek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 2000 rozpocznie się procesja różańcowa wokół kościoła.
10. W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego.
11. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Aniela Poźniak, l. 88, z 28 Róży,
† Edward Orłowski – Polak, l. 73.
Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry