1. Przypominamy i zachęcamy wszystkich wybierających się na letni wypoczynek

w kraju czy za granicę do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym by mogli uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu wykorzystajmy możliwości Internetu.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,- we wtorek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 2000 rozpocznie się procesja różańcowa wokół kościoła.
- w środę, święto Rocznicy poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku Oliwie,
- w czwartek, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Tego dnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku - „cudu nad Wisłą” - i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
- w sobotę, św. Jacka, prezbitera, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
3. Jutro Gdańska Piesza Pielgrzymka wchodzi na Jasną Górę przed tron Matki Bożej. Łączmy się z pielgrzymami poprzez naszą modlitwę.
4. Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w tym dniu w Archidiecezji Gdańskiej.
5. We wtorek przypada dzień urodzin Ks. Abpa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. O Dostojnym Jubilacie pamiętajmy w naszych modlitwach
6. Bracie i Siostro! Przypominamy i zachęcamy! Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiona jest Parafialna Księgi Trzeźwości, do której można wpisywać sierpniowe postanowienia abstynenckie.
7. Dzisiejsza zbiórka na tacę przeznaczona będzie na prace przy termoizolacji kościoła i plebanii. Za ofiary i zrozumienie składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
8. W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
9. Ostatnio odszedł do wieczności:
† Władysław Duda, l. 87.
Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry