1. W dniu dzisiejszym, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

znaną w Polsce pod nazwą Matki Bożej Zielnej. Poświęcenie ziół, kwiatów i owoców na każdej Mszy św. Uroczystość dzisiejsza jest wielkim świętem wiary, która pozwala nam poprzez trudy i cierpienia doczesności dostrzec ostateczny wymiar wieczności, na podobieństwo Matki Chrystusa. Dzisiaj, w Święto Wojska Polskiego, o godz. 1230 w naszym kościele parafialnym odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
2. Dziś zapraszamy jeszcze na Apel Maryjny zaraz po Mszy św. o godz. 1800. Podziękujmy Bogu za wyniesienie Maryi z ciałem i duszą do chwały Nieba, za „Cud nad Wisłą”
i ocalenie Ojczyzny w 1920 roku. Podziękujmy także za dary Boże i pierwociny zbiorów, jak również za pielgrzymów, którzy szczęśliwie dotarli na Jasną Górę.
3. W czasie lata i wakacji serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy
im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w sobotę, wspomnienie św. Jacka, prezbitera, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
5. Mija połowa miesiąca trzeźwości. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć
w jednym tygodniu tego miesiąca. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Tylko wówczas uda się przezwyciężyć liczne problemy oraz nałogi: narkomanię, nikotynizm, hazard, uzależnienie od Internetu, a także budować silny i rozwijający się naród. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną Górę. Na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia.
6. Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w tym dniu w Archidiecezji Gdańskiej. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego Franciszka.
7. W zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, w który jest płyta CD z pieśniami patriotycznymi w cenie 5 zł., „Niedzielę”, „Różaniec”, „L’Osservatore Romano”, „Naszą Arkę” oraz "Rycerz Niepokalanej".
8. Pomódlmy się za naszą Ojczyznę i Wojsko Polskie w rocznicę "Cudu nad Wisłą", dziękując też Matce Bożej Zielnej za plony wspólnie wołajmy: "Pod Twoją obronę..."

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry