1. Przez życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Bóg obdarza świat swoim pokojem.

W naszym życiu ten dar wciąż pozostaje obietnicą, osiągalną stosownie do miary naszego zjednoczenia z Chrystusem. Droga prowadząca do ostatecznego tryumfu wymaga decyzji, które często oddzielają nas od zadowolonej z siebie większości.
2. W czasie lata i wakacji serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
- w środę, wspomnienie św. Piusa X, papieża,
- w czwartek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
- w sobotę, święto św. Bartłomieja, Apostoła, po Mszy św. o godz. 700 "Godzinki" o Niepokalanym Poczęciu NMP,
4. W przyszły poniedziałek, obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej. Podczas Mszy św. odbędzie się odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
5
. W piątek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
6. Za tydzień po Sumie o godz. 1230 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wspólnego nabożeństwa o godz. 1730 na które zapraszamy serdecznie wspólnotę parafialną.
7. Mija już druga dekada miesiąca trzeźwości. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym tygodniu tego miesiąca. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Tylko wówczas uda się przezwyciężyć liczne problemy oraz nałogi: narkomanię, nikotynizm, hazard, uzależnienie od Internetu, a także budować silny i rozwijający się naród. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną Górę. Na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.
8. Jeszcze do końca sierpnia - biuro parafialne będzie czynne w pn., śr., pt., od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100. Natomiast "Klub Fides" oraz kiosk parafialny będą nieczynne.
9
. W zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Różaniec”, „L’Osservatore Romano”, „Naszą Arkę” oraz "Rycerz Niepokalanej".

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry