1. Do Królestwa niebieskiego prowadzą ciasne drzwi.

Nie możemy mieć pewności, że z łatwością przez nie wejdziemy. Zdołają to uczynić jedynie osoby o szerokim spojrzeniu - spojrzeniu miłosierdzia.
2. Dziś po Sumie o godz. 1230 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wspólnego nabożeństwa o godz. 1730 na które zapraszamy serdecznie wspólnotę parafialną.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, uroczystość NMP Częstochowskiej. Podczas Mszy św. odbędzie się odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
- we wtorek, wspomnienie św. Moniki,
- w środę, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
- w czwartek, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 "Godzinki" o Niepokalanym Poczęciu NMP,
4. W sobotę, 31 sierpnia, w przeddzień rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej, zapraszamy na Mszę św. w intencji pomordowanych i poległych w obronie Ojczyzny, o godz. 1800, jak również do wspólnej modlitwy, po Mszy św., przy pomniku Błogosławionego Ks. Bronisława Komorowskiego.
5. W przyszłą niedzielę wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się o godz. 1730. Zapraszamy chętnych do wstępowania tej grupy modlitewnej.
6. W przyszły poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpocznijmy ten czas z naszym najlepszym Nauczycielem Jezusem Chrystusem. Do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież codziennie o godz. 700, 800 i 1800 . Na Msze św. rozpoczynające nowy rok szkolny 2019/2020 pragniemy zaprosić wszystkie dzieci, młodzież, pedagogów, nauczycieli, wychowawców i rodziców w poniedziałek, 2 września o godz. 800 Msza św. dla szkół średnich, o godz. 900  dla Sz. Podst., o godz. 1000  Msza św. dla szkół średnich.
7. Jeszcze do końca sierpnia - biuro parafialne będzie czynne w pn., śr., pt., od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.
8. Od przyszłej niedzieli, Apostolat Maryjny zaprasza, na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
9. W zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Różaniec”, „L’Osservatore Romano”, „Naszą Arkę” oraz "Rycerz Niepokalanej". Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
10. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Bernard Malinowski, lat 84,
† Waldemar Szczucki, lat 72,   

Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry