1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpocznie się Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” oraz przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona jest Katolicki Uniwersytet Lubelski, Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne oraz na uczelnie katolickie. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
  - w środę, święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski,
  - w piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taeogon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
  - w sobotę, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki.
 4. W poniedziałek 15 września zapraszamy na godz. 1900 do Klubu Parafialnego "FIDES" na spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, z tematem: „Wierność ludziom konsekwencją wierności Duchowi Świętemu".
 5. Dyrektor IPN Oddział w Gdańsku, prof. Mirosław Golon, zaprasza w środę o godz. 900 na uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz zapalenie zniczy na Grobach Gedanistów w 97. rocznicę powstania Klubu Sportowego Gedania. Wejście od ul. Kościuszki. Zapraszamy parafian.
 6. Zbiórka pielgrzymów udających się na autokarową pielgrzymkę na Bałkany będzie w środę o godz. 415 przy kościele. Parafian prosimy o modlitwę a pielgrzymi o modlitwie zapewniają.
 7. Po wakacjach rozpoczęło się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Katechezy przygotowujące do Pierwszej Komunii św. dla klas trzecich są we wtorki o godz. 1630 w sali św. Andrzeja. Termin uroczystości I Komunii św. to Niedziela, 17 maja 2020 r. Natomiast przygotowanie do Bierzmowania dla kandydatów z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych w środy o godz. 1900 w sali św. Cecylii.
 8. Duszpasterstwo „Dzieci Boże” zaprasza na spotkanie w sobotę o godz. 1600, które odbędzie się w Klubie Fides. Zapraszamy dzieci oraz rodziców.
 9. Centrum Medycznego Synexus w Gdańsku organizuje akcję: „Bezpłatne konsultacje lekarskie oraz badania kontrolne”. Stanowisko medyczne będzie ustawione przy naszym kościele w niedziele 22 września 2019 r., od godziny 800 – 1400. Będzie można zmierzyć ciśnienie, poznać swoje BMI, porozmawiać z dietetykiem, czy dowiedzieć się o profilaktyce chorób metabolicznych np.: cukrzyca, RZS itp., dodatkowo będzie można  zapisać się na bezpłatne konsultacje lekarskie w naszym Centrum Medycznym w w/ wymienionych chorobach.
 10. Pod chórem są wyłożone Oświadczenia dla rodziców dot. Wychowania seksualnego dzieci, o którym informuje Komunikat Konferencji Episkopatu Polski.
 11. Intencje mszalne na I kwartał 2020 r. przyjemy w biurze parafialnym.
 12. Duszpasterstwo „Dzieci Boże” zaprasza do Klubu Fides od godz. 900 do 1400 na ciasta, kawę, herbatę.
 13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną wrześniową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tam też można nabyć książki religijnie, Pismo Święte
  oraz dewocjonalia.
 14. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Leszek Orłowski, lat 62,
  † Marcin Mendrek, lat 51,
  † Maria Michałek, lat 88.   
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry