1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,
  - w piątek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  - w sobotę, wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 2. W poniedziałek 23 września, w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, zapraszamy do Klubu Parafialnego "Fides" o godz. 1900 na wykład na temat: „O właściwą politykę społeczną i historyczną w Gdańsku”, który wygłosi mecenas Kacper Płażyński.
 3. Rozpoczęło się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Katechezy przygotowujące do Pierwszej Komunii św. dla klas trzecich są we wtorki o godz. 1630 w sali św. Andrzeja. Termin uroczystości I Komunii św. to Niedziela, 17 maja 2020 r. Natomiast przygotowanie do Bierzmowania dla kandydatów z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych w środy o godz. 1900 w sali św. Cecylii. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowanie odbędzie się w środę 2 października o godz. 20.00. w sali św. Cecylii.
 4. Schola Emmanuel i LSO zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny w góry w terminie 26.06. – 05.07.2020 r. do Zawoi. W programie: Częstochowa, Wieliczka, Pieniny, Słowacja. Koszt 950 zł. Przejazd autokarem. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie we wtorek na godz. 19.00. w salce domu parafialnego. Tego dnia zapraszamy również rodziców dzieci ze scholi na zebranie organizacyjne.
 5. W przyszłą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730. Zapraszamy
 6. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od g. 900 do 1400. Także na spotkanie dla członków wspólnoty i tych, którzy chcieliby dołączyć w piątek do klubu „Fides” o godz. 16.00.
 7. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną wrześniową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Galileę”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.
 8. Do wieczności odeszli:
  śp. Genowefa Popławska, l. 93
  śp. Zbigniew Zienkiewicz, l. 68.

Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry